6-oji nacionalinė konferencija apie viešųjų paslaugų teikimo tobulinimą

Lapkričio 26 d., pirmadienį, VDU daugiafunkciame mokslo ir studijų centre (V. Putvinskio g. 23) vyks VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto Viešojo administravimo katedros organizuojama 6-oji nacionalinė konferencija „Viešųjų paslaugų teikimo tobulinimas: NVO dalyvavimo praktikos“. Dalyvauti kviečiami studentai, jauni tyrinėtojai, mokslininkai ir praktikai.

Viešųjų paslaugų teikimo inovacijos yra dažnai siejamos su socialinių-ekonominių problemų sprendimais. Vis dėlto dažniausiai valstybės ir savivaldybių organizacijos adaptuoja verslo organizavimo, procesų tobulinimo modelius ar pavienes priemones. Kartais šių modelių pritaikymas būna vienpusiškas, neatsižvelgiant į paslaugų specifikas, gavėjų poreikius, paslaugos priimtinumą, prieinamumą, o taip pat ir kainą. Šiame kontekste diskutuojama apie nevyriausybinių organizacijų (NVO) išgyvenimo bei tvarumo, žmogiškojo kapitalo problemas.

Pastaraisiais metais šiuolaikiniuose viešosios valdysenos tyrinėjimuose vis didesnis dėmesys yra skiriamas nevyriausybinių organizacijų įtraukimo viešųjų paslaugų teikimą tyrimams. Šiuo atveju tyrinėjamos ne tik įprastos praktikos, modeliai ar NVO kaip teikėjų prioretizavimas, bet ir inovatyvūs būdai bei formos.

Konferencijos programa