Baigiamajame projekto renginyje prisimins Č. Sugiharą

news-1017969652-1454676461_200x150_01770adb93da4be0209bd8d00a6f8581Vasario 11 d., ketvirtadienį, 13 val., VDU mažojoje salėje (S. Daukanto g. 28) vyks nacionalinio edukacinio projekto „Kas buvo Čijunė Sugihara?“ baigiamasis renginys, kuriame bus pagerbtas Japonijos diplomato Č. Sugiharos, išgelbėjusio tūkstančius žydų, atminimas ir visuomenei bus pristatytos įdomiausios Lietuvos mokyklose įgyvendinto projekto veiklos.

2015-aisiais sukako 75 metai nuo įvykio, kai 1940 m. vasarą Japonijos konsulas Čijunė Sugihara Lietuvoje išdavinėjo tranzitines vizas žmonėms, daugiausia žydų pabėgėliams iš Lenkijos, bandžiusiems išsigelbėti nuo prasidėjusio Antrojo pasaulinio karo Europoje.

Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti sekretoriatas 2015 m. rugsėjo mėnesį inicijavo edukacinį projektą „Kas buvo Čijunė Sugihara?“ mokykloms, kuriose veikia Tolerancijos ugdymo centrai ir kurių bendruomenėse daugiau dėmesio skiriama istorinę atmintį puoselėjantiems projektams.

Iš įvairių Lietuvos vietų dalyvauti edukaciniame nacionaliniame projekte buvo pakviesti 12 Tolerancijos ugdymo centrų, skatinant pasidomėti Čijunės Sugiharos asmenybe, jo gyvenimu bei moralinėmis nuostatomis. Nacionalinis projektas buvo įgyvendintas 2015 m. rugsėjo – 2016 m. sausio mėnesiais.

Baigiamajame projekto renginyje bus prisimintas Japonijos diplomatas Čijunė Sugihara, pagerbtas jo atminimas ir visuomenei pristatytos įdomiausios veiklos įgyvendintos projekto metu Lietuvos mokyklose.

Renginyje dalyvaus Č. Sugiharos sūnus Nobuki Sugihara, Č. Sugiharos giminaičiai, atvyksiantys specialiai į šį renginį iš užsienio valstybių. Renginyje svečiuosis Japonijos, Izraelio, Lenkijos ambasadų atstovai, Kauno, Panevėžio žydų bendruomenių nariai. Į baigiamąjį projekto renginį pakviesti Kauno valdžios atstovai, garbūs svečiai iš Lietuvos Respublikos seimo, Vyriausybės,  Švietimo ir mokslo, Užsienio reikalų ministerijų ir kitų valstybinių institucijų.

Renginį organizuoja Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti. Renginio partneriai: VDU, Japonijos ambasada Lietuvoje, Sugiharos namai – muziejus.