Diskusija apie Lietuvos ir Lenkijos santykių dinamiką

Spalio 4-5 dienomis vyksta šeštoji Lietuvos ir Lenkijos apskritojo stalo diskusija. Kasmetiniame renginyje dalyvauja akademikai, ekspertai ir valstybės tarnautojai, aptariantys strateginius politinius klausimus, aktualijas, saugumo situaciją regione, ES darbotvarkę ir pasaulinių tendencijų įtaką Lenkijai ir Lietuvai.
Diskusijoje siekiama parengti rekomendacijas arba prognozes, susijusias su svarbiausiais renginyje aptariamais klausimais, kurias vėliau būtų galima pristatyti politinius sprendimus priimantiems asmenims bei visuomenei. Renginio metu susirinkusieji aptaria bendradarbiavimą konkuravimo tarp didžiųjų valstybių (JAV, Kinijos, Rusijos) laikais, ES ateities vizijas ir Baltijos jūros regiono potencialą bendradarbiavimui.
Diskusijoje dalyvauja PMDF dekanas Šarūnas Liekis, Politologijos katedros vedėjas Andžej Pukšto, Politologijos katedros dėstytojai Mindaugas Jurkynas, Gintaras Šumskas, Mindaugas Norkevičius ir Diplomatijos ir tarptautinių santykių programos magistrantas Lukas Fabijonavičius.
Diskusiją organizuoja LR Užsienio reikalų ministerija, Vytauto Didžiojo universitetas, Lenkijos tarptautinių santykių institutas.