Dr. S. Rakutienės vizitas Japonijoje

VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto prodekanė dr. Sima Rakutienė  rugsėjo 25 – 30 dienomis lankėsi ir dėstė intensyvų kursą Saga universitete, Japonijoje. S.Rakutienė vedė paskaitas ir seminarus ES institucijų ir užsienio politikos tematika, supažindino japonų studentus su ES politinėmis aktualijomis ir problematika, analizavo ES integracijos projekto raidą ir perspektyvas. Sima Rakutienė taip pat  bendravo su Saga universiteto akademine bendruomene, pristatė ir aptarė Vytauto Didžiojo universiteto svarbiausius mokslinius, akademinius projektus, intensyvesnius ateities akademinius ryšius ir mainus.

Vytauto Didžiojo universitetas plėtoja aktyvius ryšius, akademinius mainus su įvairiais Japonijos universitetais. Kasmet į VDU atvyksta studijuoti kelios dešimtys japonų, kaip ir VDU studentai vyksta studijuoti į Japoniją.

Saga universitetas buvo įkurtas 1949 metais, bet pertvarkytas 2004 metais po to kai susijungė su Medicinos mokykla. Šiuo metu Saga universitete studijuoja apie 8000 studentų.