M. Visockas: Politikos mokslai padeda suprasti socialinę gyvenimo dalį

Interviu su PMDF Diplomatijos ir tarptautinių santykių absolventu Mantu Visocku.

Kas lėmė Jūsų pasirinkimą pasirinkti studijas Vytauto Didžiojo universitete ir kodėl „Politikos mokslų“ kryptį?

Kiekvieną rudenį einant Laisvės alėja akivaizdu, kad Kaunas yra studentiškos auros miestas. Pasirinkimas studijuoti VDU buvo paprastas ir pragmatiškas. Kadangi esu kaunietis, tad nemačiau racionalių priežasčių rinktis studijas kitur. Iš pradžių planavau rinktis istorijos studijas. Visada savęs klausdavau, kodėl sprendimus priimantys veikėjai pasielgė būtent taip, ar buvo kitų alternatyvų? Tikriausiai, būtent šis klausimas atvedė ne į istorijos kursą, tačiau į politikos mokslus: kur istorija susipynusi su visa žmogaus socialine elgsena, psichologija, sprendimų priėmimu, valdymu ir dar „n“ įvairių dedamųjų. Kai kasdien gauname milžinišką naujienų srautą, būtent politologijos studijų metu įgyti gebėjimai leidžia susiaurinti klausimo „kodėl konkreti naujiena pasiekė eterį?“ galimus atsakymo variantus. Politikos mokslai padeda suprasti socialinę gyvenimo dalį.

Pristatykite dabartinę savo profesinę veiklą ir pakomentuokite kaip „Politikos mokslų“ studijos padėjo Jums įsidarbinti šioje srityje?

Politologijos studijos suteikia instrumentus įvairių procesų analizei. Įstojęs į politikos mokslus jau pirmame kurse prisijungiau prie vienos iš tradicinių partijų. Šiuo metu dalį laiko skiriu municipalinio lygmens politinei veiklai. Nors netrukus švęsime Vasario 16-osios šimtmetį, tačiau politinės tradicijos turime nedaug, politinėms partijoms ir rinkėjams trūksta brandos. Kita vertus, iš lėto, bet piliečių sąmoningumas su kiekvienais rinkimais auga ir džiaugiuosi, kad jau dešimtmetį prie to galiu prisidėti. Tai yra lyg savotiškas hobis, paskatintas politologijos studijų. Visgi, pagrindinė mano veikla yra privataus verslo sektoriuje. Dirbdamas versle suprantu, kad tai gera administravimo gebėjimų ugdymo patirtis. Politikos mokslų žinių visuma ir administravimo praktika yra viena vertingiausių kombinacijų darbo rinkoje.

Kokius Vytauto Didžiojo Universiteto pranašumus (iš studento perspektyvos) išskirtumėte?

Studijuojant teko du kartus išvykti į užsienio universitetus (per Erasmus ir dvišalių mainų programą). Tad galiu palyginti VDU ir su Berlyno bei Latvijos universitetais. VDU unikalus tuo, kad neturi dirbtinių barjerų tarp dėstytojo ir studento. Universitetas neįmanomas be šių abiejų dalių, o VDU jos lygiavertės. Kai yra abipusė pagarba, tuomet studijų metu studentai atsiskleidžia įvairiais rakursais. Kitaip sakant, nėra kalami pagal vieną šabloną. Galimybė rinktis įvairias paskaitas iš kitų sričių, išugdo ne tik savo srities ekspertus, bet pakankamai plačiai apsišvietusius žmones. Nors studijavau politikos mokslus, tačiau turėjau galimybę rinktis fotografijos kursus pas R. Požerskį, bioetiką pas A. Narbekovą, istoriją pas E. Aleksandravičių ir daugelį kitų kursų pas savo srities ekspertus. Unikalu. VDU visapusiškumas yra tai, kas iš tiesų kuria išsilavinusių žmonių Lietuvą.

Pagrindinis patarimas Politikos mokslų krypties būsimiems ir esamiems studentams?

Pasinaudoti visomis galimybėmis, kurias suteikia VDU. Nesvarbu ar tai bus specialus vizituojančio profesoriaus kursas, nemokamos užsienio kalbų paskaitos, ar galimybė studijuoti kelis semestrus kitame Europos universitete. Vienas svarbesnių uždavinių – vertinti PMDF esančią pasirinkimo laisvę ir ryšį su dėstytojais, bendrakursiais.