PMDF dėstytojų analizė- įtakingame analitiniame centre

Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto dėstytojai dr. Giedrius Česnakas ir dokt. Justinas Juozaitis, dirbantys su energetinio saugumo, užsienio politikos ir geopolitikos klausimais publikavo tyrimą viename didžiausių ir įtakingiausių analitinių centrų Jungtinėse Amerikos Valstijose – Atlantic Council. Tyrime “Nuclear Geopolitics in the Baltic Sea Region. Exposing Russian Strategic Interests Behind Ostrovets NPP” mokslininkai pristato Astravo atominės elektrinės (AE) keliamas radiacines, karines, ekonomines ir hibridines grėsmes Lietuvai, taip pat Astravo AE poveikį Baltijos regiono valstybių santykiams. Astravo AE poveikis nagrinėjamas ir platesniame kontekste, akcentuojant Rusijos branduolinių reaktorių statybos geopolitinę problematiką, t.y. kaip branduolinės jėgainės, kuriose įrengti rusiški branduoliniai reaktoriai, leidžia Maskvai išlaikyti ir didinti politinę ir ekonominę įtaką.

Su tyrimu galite susipažinti Atlantic Council Global Energy Center puslapyje: http://www.atlanticcouncil.org/publications/issue-briefs/nuclear-geopolitics-in-the-baltic-sea-region