PMDF dienos 2019 – nuo saldaus šokolado iki tarptautinės mokslinės konferencijos

Vytauto Didžiojo universiteto Politikos mokslų ir diplomatijos fakultetas balandžio 8 – 12 dienomis kviečia moksleivius, mokytojus, plačiąją visuomenę, žiniasklaidos atstovus į renginių ciklą „PMDF dienos 2019“. Įvairių renginių metu bus galima susipažinti su fakulteto bendruomene, dalyvauti tarptautinėse diskusijose, seminaruose ir veiklose bei turiningai praleisti laiką jau tradicinėmis tapusiose PMDF dienose.

Fakulteto savaitės renginius pradės Lietuvos žurnalistikos centro vadovės ir VDU postdoktorantūros stažuotojos Džinos Donauskaitės vieša paskaita „Baltijos šalių žiniasklaidos patirtys: kaip pagauti sėkmę?“ (2019 04 08) Susitikimo – diskusijos metu bus aptariami itin dinamiški procesai, vykstantys žurnalistikos gyvenime. Ekspertė padės atsakyti į klausimus kaip juose susigaudyti ir nepasimesti, kuomet esame nedidelė šalis.

PMDF Regionistikos katedros vedėja, dr. Sima Rakutienė kviečia į diskusiją ir workshop‘ą studentams bei moksleiviams  Europos kaimynystės politika ir Rytinė partnerystė: ką rodo šios politikos įgyvendinimo pirmasis dešimtmetis“ (2019 04 08), o PMDF Viešosios komunikacijos katedros docentas Rytis Zemkauskas pasidalins savo įžvalgomis atviroje paskaitoje Interviu menas ir praktika“  (2019 04 11).

Politikos mokslų ir diplomatijos fakultetas labai džiaugiasi, galėdamas pristatyti užsienio dėstytojų, bei socialinių partnerių viešas paskaitas visuomenei. Vizituojančios docentės iš Turkijos Manisa Celal Bayar universiteto paskaita Turkey’s Role in The EU’s Energy Security as a Transit Country“ (2019 04 08),bei vizituojančio profesoriaus iš Ispanijos paskaitų ciklas External Inputs in The Spanish Political Systems (1936-1986): The Road from Civil War to the Establishment of Democracy“ ; „A Small Nation Without State: Basque Nationalism and Self Government“ ; „Spanish Polity and Politics: Landscape Before the Battle“  (2019 04 10) suteiks unikalias galimybes geriau susipažinti su universitetų – partnerių dėstytojų mokymo būdais, gauti informaciją iš savo srities/regiono žinovų. BNS žurnalistės Austėjos Masiokaitės-Liubinienės vieša paskaita Žurnalistinio darbo kasdienybė: kaip žurnalistai ieško naujienų ir kur jas randa“ (2019 04 11) ir PMDF absolventės Monikos Kauliūtės vieša paskaita Marketingas ir tarptautinė komunikacija – kaip technologijos transformavo pasaulio verslo modus operandi“ (2019 04 09) bus naudingos ir įdomios ne tik komunikacijos, žurnalistikos studentams, bet ir visai plačiajai visuomenei.

PMDF Viešojo administravimo docentas dr. Remigijus Civinskas šiemet kviečia prisijungti prie ES Šokolado direktyvos renginio simuliacijos Šokolado direktyvos rengimas(2019 04 09). Ji padės suprasti ES viešųjų politikų formavimo procesą. Užsiėmimų metu dalyviai ne tik atliks užduotis, bet ir ragaus šokoladą.

„PMDF dienos 2019“ savaitės renginius užbaigs kasmetinė tarptautinė mokslinė konferencija „Šiuolaikiniai politiniai procesai: iššūkiai ir galimybės“ (2019 04 12). Šiemet vyks jau V-oji konferencija, kurioje dalyvaus LR Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, Eurokomisaras Vytenis Andriukaitis, fakulteto dėstytojai, mokslininkai bei užsienio svečiai.  „PMDF išskirtinis bruožas – didelis tarptautiškumas“, – pabrėžia PMDF prodekanė Aistė Žemaitytė, – „Nuolatinis bendradarbiavimas su užsienio universitetais bei mokslininkais, didelis įvairių šalių studentų skaičius, bei vizituojančių dėstytojų paskaitos leidžia mūsų fakultetui išlikti lyderiais tarptautiniuose bendradarbiavimuose“.

Norintieji taip pat turės galimybę dalyvauti diskusijoje Krymo aneksijos pasekmės tarptautinei teisei ir politika“ remiantis knyga „Krymo aneksijos klausimas tarptautinėje teisėje“