PMDF DIENOS. Diskusija apie Krymo aneksijos pasekmes tarptautinei teisei ir politikai

VDU PMDF (Putvinskio g. 23-311)

VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakultetas kviečia į diskusiją „Krymo aneksijos pasekmės tarptautinei teisei ir politikai“ (angl. Crimean Crime Consequences for the International Law and Politics) remiantis knyga „Krymo aneksijos klausimas tarptautinėje teisėje“ (angl. The Case Of Crimea’s Annexation Under International Law). Knygą 2017 metais išleido Lenkijos – Rusijos dialogo ir tarpusavio supratimo centras, Lenkijos mokslų akademijos Teisės mokslų institutas ir leidykla „Scholar“.

Krymo aneksija sukėlė rimtą susirūpinimą Vidurio ir Rytų Europoje. Rusijos pozicija tarptautinės teisės ir jos kaimynų teritorinio vientisumo atžvilgiu tapo neatidėliotina politine, teisine ir mokslinių tyrimų problema. Krymą dabar užima Rusija – kokie yra teisiniai būdai pakeisti šią situaciją? Ko galima ir neverta tikėtis iš tarptautinės teisės? Ar tarptautinė tvarka yra įmanoma be tarptautinės teisės?

Diskusijos dalyviai:
prof. Władysław Czapliński, Lenkijos mokslų akademijos Teisės studijų institutas
prof. Šarūnas Liekis, Vytauto Didžiojo universitetas
prof. Dagmar Richter, Saro krašto universitetas, Heidelbergo universitetas
Łukasz Adamski, Lenkijos – Rusijos dialogo ir tarpusavio supratimo centras
doc. Andžej Pukšto, Vytauto Didžiojo universitetas (moderatorius)

Data: 2019 m. balandžio 12 d. (penktadienis) 14.00 val.
Vieta: Vytauto Didžiojo universitetas, Politikos mokslų ir diplomatijos fakultetas, V. Putvinskio g. 23-311, Kaunas
Kalba: anglų kalba be vertimo

Organizatoriai:
Lenkijos – Rusijos dialogo ir tarpusavio supratimo centras (Varšuva, Lenkija)
Vytauto Didžiojo universitetas, Politikos mokslų ir diplomatijos fakultetas, Kaunas

Partneriai:
Lenkijos Respublikos ambasada Vilniuje
Lenkijos institutas Vilniuje
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka
Vilniaus politikos analizės institutas (VPAI)