Diplomatai atvirai: Astravo AE – grėsmė Europai

Politikos mokslų ir diplomatijos fakultetas (S. Daukanto g. 28, II aukštas)

VytautoDidžiojo universiteto (VDU) Politikos mokslų ir diplomatijosfakultetas (PMDF) spalio 16 d., pirmadienį, 16:00 min. VDU Mažojoje salėje (S. Daukanto g. 28, II aukštas) kartu su Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerija organizuoja pirmajį 2017 m. paskaitų ciklo „Diplomatai atvirai“ renginį tema: „Astravo AE – grėsmė Europai“.
Pirmajame 2017 m. paskaitų ciklo renginyje svečiuosis Darius Degutis, kuris 2001-2004 m. buvo Lietuvos ambasadorius Lenkijos respublikoje, 2009-2014 m. – Izraelio valstybėje, o įvairiose Užsienio reikalų ministerijos struktūrose dirbantis nuo 1991 metų. Pirmadienio susitikimas bus skirtas Astravo Atominės Elektrinės statybos tematikai. Kokios grėsmes Lietuvai, Vidurio-rytų Europos regionu bei Europai kyla dėl vykstančios prie pat Lietuvos sienos statybos. Kokie šio projekto strateginiai ir geopolitiniai tiksliai? Kokia yra išties padėtis Astrave, kodėl statyba yra laikoma pavojingą regionui, kokie yra daromi branduolinės saugos pažeidimai?
Į šiuos, bei kitus klausimus, ambasadorius Darius Degutis atsakymų ieškos kartu su PMDF dekanu prof. Šarūnu Liekiu.