Seminaras „Humanitarinių mokslų reikšmė: argumentum ad ventum?“

VDU PMDF (V. Putvinskio g. 23 - 412)

Jau kurį laiką tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje humanitarai jaučiasi verčiami pagrįsti savo reikšmę. Šitoks spaudimas kyla iš gamtamokslininkų, mokslo politikų ir administratorių, verslo struktūrų ir viešosios nuomonės. Maža to, patys humanitariniai mokslai griauna savo vertę ir prestižą tuomet, kai apleidžia akademines vertybes bei elementarius publikavimo standartus (pvz., naujausias tokio masinio aplaidumo pavyzdys JAV atskleistas 2018 m. spalio pradžioje). Tad nenuostabu, kad šio spaudimo akivaizdoje pastaraisiais metais padaugėjo veikalų, skirtų humanistinio lavinimo ir humanitarinių mokslų svarbai pademonstruoti. Juose imamasi įvairių argumentavimo strategijų, skirtingų tiek savo apimtimi (ar svarbios atskiros disciplinos, ar humanistika apskritai), tiek išeities taškais (pasitelkiant ekonominius, politinius, kultūrinius ir kt. argumentus). Tačiau kol kas tenka pripažinti, kad laukiamų rezultatų šios strategijos nedavė, ir neaišku ar duos.

Seminare humanitarinių mokslų reikšmės problematiką tiriantys dr. Kęstas Kirtiklis (VU) ir dr. Aldis Gedutis (KU) apžvelgs globaliame anglakalbiame diskurse pateikiamus argumentus už humanitarinių mokslų reikšmę ir jų lietuviškas versijas, pristatys šių argumentų kritiką, bei kvies diskutuoti apie galimas alternatyvias argumentavimo strategijas ir kryptis.

Renginį moderuoja dr. Rūta Bagdonavičiūtė (VDU)

Seminaras 2018 spalio 19 d. 15 val., Putvinskio g. 23- 412, Kaunas

Seminaras yra tyrimų projekto „Humanitarinių mokslų reikšmė: globalūs argumentai ir lituanistinė specifika“. Projektą finansuoja Lietuvos mokslo taryba (LIP-081/2016/LSS-250000-1131).