Prof. iš Suomijos paskaitų ciklas apie alkoholio žalą. 1 dalis

Politikos mokslų ir diplomatijos fakultetas (V. Putvinskio 23-312)

2017 m. rugsėjo 20 d. – 22 d. VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakultete vyks Suomijos sveikatos ir gerovės nacionalinio instituto profesorės  Marja Holmila  paskaitos apie tėvų piktnaudžiavimo alkoholiu žalą vaikams ir pagalbos galimybes.  Paskaitose bus akcentuojami alkoholio žalos mastai, poveikis vaiko raidai bei gyvenimui, socialinių paslaugų šeimai, vaiko  apsaugos, ir pokyčių klausimai.

Profesorė Marja Holmila  yra viena žymiausių alkoholio srities tyrinėtojų, į alkoholio žalą  ir pagalbos galimybes tyrinėjanti   jau  40 metų.  Profesorė yra piktnaudžiaujančių alkoholiu  tėvų žalos vaikams, su alkoholiu susietos žalos prevencijos bendruomenėje, šeimos ir alkoholio, alkoholio ir prievartos, moterų alkoholio vartojimo tyrimo sričių ekspertė.

Lietuvoje, kur nesaikingas alkoholio vartojimas yra vienas iš aukščiausių pasaulyje, vaikų patiriama  žala yra itin didelė.  Kas antra socialinės rizikos šeima  į įskaitą įrašoma dėl piktnaudžiavimo alkoholiu.   Piktnaudžiaujančių alkoholiu tėvų (vieno ar abiejų) vaikams tenka būti smurto prieš suaugusiuosius liudytojais, patirti nepriežiūrą, psichologinę, fizinę ar seksualinę prievartą. Vien šeimos įrašymas į socialinės rizikos   šeimų sąrašą ir socialinis darbas su šeima  dažniausiai  alkoholio vartojimo sutrikimų turinčių tėvų problemų neišsprendžia. Jei greta to nevystomos paslaugos vaikams, sistema jiems nepalanki.  Greta socialinių paslaugų reikia ir sveikatos priežiūros paslaugų.  Kokia yra Suomijos ir pasaulio patirtis šios sunkios ir kompleksinės problemos sprendime yra galimybė išgirsti profesorės skaitomame paskaitų cikle.

Norinčius dalyvauti, prašome registruotis ir informaciniais klausimais elektroniniu paštu  (birutejogaite@yahoo.com) kreiptis į Birutę Jogaitę.

Paskaitų laikas,  vieta, tema :

Rugsėjo mėn 21 d.   nuo 14 iki 17 val. V. Putvinskio g. 23, 312 auditorija

Tėvų piktnaudžiavimo alkoholiu žala vaikams;

Parama  šeimai ir vaikų apsauga;

Vaiko teisių apsaugos organizacijų vaidmuo;

Paskaitas organizuoja VDU PMDF Viešojo administravimo katedros profesorė Ilona Tamutienė ir doktorantė Birutė Jogaitė.