Tarptautinė diplomatų ir ekspertų apskrito stalo diskusija apie Europos ateitį

VDU PMDF (Putvinskio g. 23- 311)

VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto Regionistikos katedra tęsia diskusijų ciklą „Europos Sąjunga po 2019 m. Europos Parlamento rinkimų ir Komisijos patvirtinimo: ar pavyks Europai atsinaujinti?“ ir kviečia dalyvauti tarptautinėje diplomatų ir ekspertų apskrito stalo diskusijoje.

Diskusijos tikslas – aptarti Europos Sąjungos politikos perspektyvą naujai išrinkto Europos Parlamento ir suformuoto Europos Komisijos kabineto kontekste bei įvykusio Brexit, istorinio dezintegracijos proceso kontekste.  Ar pavyks Europai atsinaujinti? Kaip atrodys naujoji Europos Sąjungos perspektyva be Jungtinės Karalystės? Ar padidėjęs euroskeptiškų politinių jėgų kiekis Europos Parlamente daro įtaką sprendimų priėmimui? Kokie yra piliečių lūkesčiai skirtingose ES valstybėse narėse?

Diskusijoje dalyvaus :

• J.E. p. Claire Lignières-Counathe, Prancūzijos Respublikos Nepaprastoji ir įgaliotoji ambasadorė Lietuvoje;
  • Profesorius emeritas p. Alpo Rusi, ėjęs Suomijos ambasadoriaus Šveicarijoje, Suomijos prezidento M.Ahtisaari užsienio reikalų patarėjo, Jungtinių Tautų generalinio sekretoriaus vyriausiojo patarėjo pareigas;
  • Mladen S. Mrdalj, Bosnijos ir Hercegovinos Tarptautinio Burch universiteto ir Bostono „Northeastern University“ tarptautinių santykių ir lyginamosios politikos profesorius;
  • Robertas Pogorelis, Europos Parlamento biuro Lietuvoje administratorius ryšiams su žiniasklaida.

Renginį moderuos doc. dr. Sima Rakutienė, VDU Regionistikos katedros vedėja.

Tarptautinė diskusija vyks vasario 24 d. 15.00 VDU Daugiafunkciniame mokslo ir studijų centre, V.Putvinskio g. 23 – 311 .

Renginys organizuojamas vykdant LTM projektą „Lietuvos piliečių ir interesų atstovavimas Europos Parlamente“ ( finansuoja LTM sutarties Nr. S-LIP-19-65)

Kontaktai susisiekimui: doc. Dr. Sima Rakutienė; el. paštas: sima.rakutiene@vdu.lt