VDU Įvadinė savaitė pirmakursiams

VDU PMDF (Putvinskio g. 23)

ĮVADAS Į STUDIJAS VDU RUGPJŪČIO 26 – RUGSĖJO 2 D. PROGRAMA

Sekite informaciją ivadas.vdu.lt 

KAS YRA „ĮVADAS Į STUDIJAS VDU“ IR KAM JIS SKIRTAS?

Tradiciškai Vytauto Didžiojo universitetas pirmojo kurso studentus kviečia į įvadinės savaitės renginius, kurie vyks mokslo metų pradžioje rugpjūčio 26 – rugsėjo 1 dienomis.

RUGPJŪČIO 26 D., PIRMADIENIS / FAKULTETŲ DIENA

11-15 val.     SUSITIKIMAS TAVO FAKULTETE

Susitiksi su fakultetų bendruomene – katedrų vedėjais, dėstytojais, atstovais, kurie pristatys universitetą, fakultetą, studijų programą, papasakos apie įvadinę savaitę ir ką reikia padaryti jos metu.

Čia Tavęs lauks ir studentai-mentoriai, kurie bus pasirengę padėti ir atsakyti į klausimus, palydėti ir pagelbėti. Taip pat mentoriai padės susipažinti su kurso draugais ir fakulteto aplinka.

Vieta, kur vyks Tavo fakulteto susitikimas bus skelbta šiek tiek vėliau interneto svetainėje ivadas.vdu.lt ir www.vdu.lt

16-17 val.    DISKUSIJA „VDU IDENTITY“

(VDU didžiosios salės I a. fojė, S. Daukanto g. 28)

Iš šio renginio išeisi aukštai iškelta galva, su pasididžiavimo jausmu ir širdyje garsiai šaukdamas „aš esu VDU“. Diskusijoje išgirsi viską, ką turi žinoti kiekvienas šio universiteto studentas ir paklausi visko, kas Tau rūpi.

RUGPJŪČIO 27 d., ANTRADIENIS / ŽINIŲ IR UŽSIENIO KALBŲ DIENA

8:30–15 val. KOMPIUTERINIO RAŠTINGUMO TESTAS

(K. Donelaičio g. 52, Kaunas)

Nebijok! Tai – ne egzaminas, tik Tavo žinių patikrinimas. Šis testas, privalomas visiems nuolatinių studijų pirmakursiams, leis įvertinti, ar Tau būtina studijuoti B grupės dalyką „Kompiuterinis raštingumas“. Ateidamas į testą nepamiršk asmens tapatybės dokumento!

Daugiau informacijos bei laikas, kada Tu ir Tavo kurso draugai turit atvykti atlikti testą bus paskelbta šiek tiek vėliau interneto svetainėje ivadas.vdu.lt ir www.vdu.lt

8–17  val.    DIAGNOSTINIS ANGLŲ KALBOS TESTAS JO NELAIKIUSIEMS

(V. Putvinskio g. 23 1 a., Kaunas, ir ŽŪA centriniai rūmai Studentų g. 11, Akademija)

Pasirašęs sutartį nesuspėjai pasitikrinti anglų kalbos žinių? Nesijaudink ir iš anksto registruokis testui internete adresu vdu.lt/anglu-testai.

Visų fakultetų ir VDU Švietimo akademijos pirmakursiai testą atliks adresu V. Putvinskio g. 23, Kaunas, o VDU Žemės ūkio akademijos pirmakursiai – Žemės ūkio akademijos centriniuose rūmuose adresu Studentų g. 11, Akademija.

Rugpjūčio 29 d. testo rezultatus rasi universiteto svetainėje www.vdu.lt

Daugiau informacijos apie diagnostinį anglų kalbos testą.

10–12val.    UŽSIENIO KALBŲ MUGĖ

(V. Putvinskio g. 23 I a. fojė, Kaunas)

Norėtum laisvai bendrauti ispanų, vokiečių, prancūzų, italų, o gal turkų ar japonų kalbomis? Domiesi gestų kalba? 30 skirtingų kalbų – tiek VDU Užsienio kalbų institutas gali Tau pasiūlyti! Tavęs laukia kalbų pristatymai ir susitikimai su įdomiais dėstytojais.

12 val.          VDU VERSLUMO AKADEMIJOS PRISTATYMAS

Verslo praktikų centras studentus kviečia susipažinti su Verslumo akademijos gretutinėmis studijomis ir suprasti, kuo verslumas skiriasi nuo verslo. Pristatyme dalyvaujantys studentai turės galimybę pažinti Emocinio intelekto, Kūrybiškumo, Komandinio darbo ir Idėjų įgyvendinimo kompetencijas. Bendrausime interaktyviai – „World Cafe“ žaidimo metu studentai galės pabendrauti su Verslumo akademijos mentoriais ir užduoti visus rūpimus klausimus.         

13 val.          VDU VERSLO PRAKTIKŲ CENTRO KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS

Verslo praktikų centras kviečia studentus praktiškai išbandyti svarbiausius idėjos vystymo etapus: idėjos ir jos prototipo kūrimą, grįžtamojo ryšio gavimą ir pristatymą, siekiant parduoti (pitch). Kūrybinių dirbtuvių metu studentai įjungs kūrybiškumą, praplės komforto zoną ir mokysis improvizuoti netikėtose situacijose.

13 val.          KARJEROS CENTRO DIRBTUVĖS „KARJERĄ PRADĖK DABAR!“

(Kavinė Cafedemic @VDU cokolinis aukštas, S. Daukanto g. 28 g.)

Karjeros centras – tavo vieta tobulėti ir augti karjeros vystymo srityje. Kviečiame į pirmąjį susipažinimą su Karjeros centro veiklomis, kurio metu išmėginsite praktinį savęs pažinimą bei išgirsite apie darbo paieškos, CV rašymo ir darbo pokalbio subtilybes

13 val.          VDU MEDIJŲ LABORATORIJOS KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS

(VDU Medijų laboratorija, V. Putvinskio g. 23 – 109 aud.)

Medijų laboratorija – tai praktinė erdvė, kurioje studentai, lydimi savo srities profesionalų, įgyvendina naujųjų medijų, reklamos ar kitus audiovizualinius projektus. Čia nuo pirmųjų susitikimų vyksta mokymasis per darbą. Medijų laboratorijos kūrybinėse dirbtuvėse susipažinsi su vaizdo kūrimo technika, suprasi, kaip naudojamos šviesos filmuojant, ir, pasinaudojęs profesionalia filmavimo įranga, išbandysi operatoriaus ir režisieriaus profesiją.

13 val.          ESN VMU PASKAITA ,,UŽSIENIO STUDENTŲ INTEGRACIJA LIETUVOJE” (anglų kalba)

(VDU didžioji salės I a. fojė, S. Daukanto g. 28)

Studentų organizacijos ESN VMU komanda kviečia į paskaitą apie užsienio studentų gyvenimą Lietuvoje. Sužinok, kokie  stereotipai vyrauja apie Lietuvą, koks buvo pirmas užsienio studentų įspūdis. Gali nustebti 😊  Taip pat sužinosi, ką galime padaryti kiekvienas, kad užsienio studentai apie mūsų šalį pasakotų tik gražiausias istorijas.

15 val.          APK PASKAITA „PAGRINDINĖS POLITINĖS IDEOLOGIJOS, JŲ GENEZĖ, ISTORIJA BEI SAMPRATA – LIBERALIZMAS, KONSERVATIZMAS, SOCIALIZMAS, NACIONALIZMAS“

(V. Putvinskio g. 23-101 auditorija, Kaunas)

VDU Akademinis politologų klubas kviečia į paskaitą, kurioje susipažinsi su pagrindinių politinių ideologijų (liberalizmo, konservatizmo, socializmo ir nacionalizmo) sąvokų reikšmėmis, o taip pat ir pastarųjų susiformavimo raida. Kalbėsime apie besikeičiančias politinių ideologijų vertybes, ieškosime sąlyčio taškų tarp politinių ideologijų taikymo šių dienų politikoje, o taip pat ir pakalbėsime apie ideologijų konvergencijos terminą, aptarsime jos prielaidas bei pasekmes šiandienos turimai politinei situacijai. Palyginsime, kaip kito valstybės istorinėje politinių ideologijų besikeitimo eigoje. Aptarsime ir šiandien ypatingai aktualų politinio aktyvumo aspektą.

Paskaitos pabaigoje atliksime politinių ideologijų testą. Šio testo pagalba sužinosi savo politines pažiūras ir galėsi jas aptarti su paskaitos svečiu

15 val.          SUTIKIMAS SU SPECIALIUOSIUS POREIKIUS TURINČIAIS STUDENTAIS IR JŲ ARTIMAISIAIS

(VDU didžiosios salės I a. fojė, S. Daukanto g. 28)

Čia galėsi sužinoti apie Universiteto ir valstybės teikiamas paslaugas, paramos galimybes bei Universiteto infrastruktūros pritaikymą negalią turinčių studentų gyvenimo, mokymosi ir studijų procesui užtikrinti.

16 val.         VDU ACADEMIA CUM LAUDE PASKAITA

(VDU didžiosios salės I a. fojė, S. Daukanto g. 28)

Dalyvauk VDU Academia Cum laude paskaitoje-diskusijoje „Academia cum laude – erdvė, kurioje įgyvendinamos tavo studijų idėjos”. Paskaitoje-diskusijoje dalyvaus akademijos vadovas prof. Egidijus Aleksandravičius. Kuratoriai, esami ir buvusieji studentai.

Academia Cum Laude – pirmoji Lietuvoje unikali individualių studijų sistema. Tai partneryste, netgi bičiulyste paremtas modelis, kuris sutelks dėstytojus ir studentus, norinčius ir galinčius siekti daugiau nei standartinės studijų programos bei sistemos – plėsti savo žinias ir gebėjimus specializuotoje srityje arba skirtingose tarpdalykinėse kryptyse.

RUGPJŪČIO 28 D., TREČIADIENIS / GALIMYBIŲ DIENA

9 val.            BIBLIOTEKOS PRISTATYMAS

(VDU didžioji salė, S. Daukanto g. 28, II a.)

Darbuotojai papasakos apie Bibliotekos struktūrą, taisykles, teikiamas paslaugas, pagrindines paieškos priemones ir t. t.

10 val.          UNIVERSITETAS (NE)TIK PASKAITOS. RENKIESI TU!

(VDU didžioji salė, S. Daukanto g. 28)

Ateik, klausk ir sužinok apie pedagogikos studijas, bendrabučius, stipendijas, tarptautinių studijų ir mainų galimybes, verslo praktikas, karjeros konsultacijas, psichologinę bei dvasinę pagalbą ir dar daugiau.

11:30 val.    REGISTRACIJOS Į DALYKUS PROCESO IR TAISYKLIŲ PRISTATYMAS

(VDU didžioji salė, S. Daukanto g. 28)

Įstojai į artes liberales universitetą, tad nenustebk, kad teks pačiam susidaryti tvarkaraštį 🙂 Jei turėsi klausimų, drąsiai kreipkis į savo fakulteto atstovus – jie Tavęs lauks.

12–13:30 val. VDU KLUBŲ, KOLEKTYVŲ IR ORGANIZACIJŲ MUGĖ

(Studentų skveras / VDU didžiosios salės fojė, S. Daukanto g. 28)

VDU studentų organizacijos, klubai ir kolektyvai kvies Tave susipažinti su veikla ir prisijungti prie bendraminčių. Ateik ir prisijunk!

12 val.          VPC EXPERIENCE DISIGN SIMULIACIJA

(Studentų skveras / VDU didžiosios salės fojė, S. Daukanto g. 28)

Verslo praktikų centro atstovai VDU organizacijų mugėje kvies studentus susipažinti su centro veiklose naudojamais metodais. Pirmakursiai turės progą išbandyti mokymąsi per patirtį, atliekant įvairias užduotis bei gauti dozę adrenalino, įsitraukiant į VPC partnerių „Nemuno Žiedo“ paruoštą virtualios realybės simuliaciją.

13:30 val.   VĖLIAVOS MEDŽIOKĖ

Vėliavos medžioklė – tai išlikimo žaidimas, kuris patikrins Jūsų reakcijos, greitumo ir kūrybiškumo gebėjimus. Orientacinių metu susipažinsi ne tik su universitetu, jo veiklomis, bet ir pačiu Kauno miestu.

Išankstinė registracija https://www.vdu.lt/veliavosmedziokle. Nepraleisk progos, vietų skaičius ribotas!

16 val.        PASKAITŲ CIKLO „AŠ, ALUS IR DĖSTYTOJAS“ ATIDARYMAS

(VDU didžiosios salės I a. fojė, S. Daukanto g. 28)

Paskaitų ciklo „Aš, alus ir dėstytojas“ atidarymas kartu su universiteto rektoriumi prof. Juozu Augučiu. Laisvo turinio paskaitų ciklas „Aš, alus ir dėstytojas“ vyksta visus metus! Tikras VDU studentas turi bent sykį dalyvauti ir pažinti dėstytojus (šį kartą – Universiteto rektorių) kitokioje aplinkoje.

17 val.          VDU STUDENTŲ ATSTOVYBĖS PRISISTATYMO VAKARAS

(Centrinių rūmų fontano kiemelis, S. Daukanto g. 28)

Susipažinsi su VDU Studentų atstovybės (VDU SA) prezidente ir kitais nariais, veiklomis, stovykla „Subalansuotas fuksas“, taip pat neformaliai pabendrausi su vyresnių kursų studentais.

Daugiau informacijos: www.vdusa.lt, www.facebook.com/VDUstudentuatstovybe

23 val.          VDU SUSIPAŽINIMO VAKARĖLIS

(Naktinis klubas „Taboo“, Pilies g. 12)

Pasiimk gerą nuotaiką, o mes Tau parūpinsim gerą atmosferą – naktiniame klube „Taboo“ Tavęs lauks įsimintinas vakaras, skirtas pažinčiai su bendruomene, naujais gyvenimo draugais ir bičiuliais! Durys atidaromos 23 val. Nepamiršk turėti asmens dokumento.

RUGPJŪČIO 29 D., KEVIRTADIENIS / REGISTRACIJOS DIENA

8.30–17 val. REGISTRACIJA Į STUDIJŲ DALYKUS

(VDU Leonido Donskio, V. Putvinskio g. 23, I a.)

Visi VDU studentai savo studijų tvarkaraščius susidaro patys. Tai turėsi padaryti ir Tu rugpjūčio 29 d., kada vyks visiems nuolatinių studijų pirmakursiams privaloma registracija į studijų dalykus. Neužmiršk atsinešti asmens dokumento! Registracijos eilė sudaroma pagal konkursinį stojimo į VDU balą. Konkursinę eilę ir tikslų savo registracijos į dalykus laiką rasi ivadas.vdu.lt rugpjūčio pabaigoje.

14 val.          EKSKURSIJA PREZIDENTO VALDO ADAMKAUS BIBLIOTEKOJE-MUZIEJUJE

(S. Daukanto g. 25, Kaunas)

Kviečiame Tave aplankyti Valdo Adamkaus prezidentinę biblioteką-muziejų, kur galėsi ne sužinoti Prezidento Valdo Adamkaus asmeninio gyvenimo, profesinės veiklos bei tarnybos šalies vadovo pareigose aplinkybes, bet ir ryšį paralelę tarp asmenybės likimo ir valstybės istorijos.

15 val.          EKSKURSIJA  „KURIANČIAJAI DIPLOMATIJAI 100“

(K. Donelaičio g. 52, Kaunas)

Nepraleisk galimybės apsilankyti ilgalaikėje modernioje parodoje “Kuriančiajai diplomatijai 100“. Čia Lietuvos diplomatijos 100-metis sutalpintas keturiuose kambariuose, o parodos atmosferą kuria autentiški baldai, interjero detalės, dokumentai, unikali vaizdo medžiaga. Apsilankęs susipažinsi su įdomia ir mažiau žinoma diplomatijos istorijos puse. Sufleruojame, kad viename iš parodos kambarių buvo pakrikštytas Lietuvos Respublikos prezidentas Valdas Adamkus.

8:30-17 val. NEPAMIRŠK APŽŪRĖTI EKSPERIMENTINĖS LABORATORIJOS „PELKIŲ MOKYKLA 2.0“

(V. Putvinskio g. 23, 1-4 a.)

VDU mokslo ir studijų centre (V. Putvinskio g. 23) veikia unikalus projektas – eksperimentinė laboratorija „Pelkių mokykla“, praėjusiais metais atstovavusi Lietuvai Venecijos bienalėje. Projektą kuruoja Masačiusetso technologijos instituto (MIT, JAV) tyrėjai, VDU vizituojantys profesoriai Nomeda ir Gediminas Urbonai. Mokslininkai ir menininkai kviečia permąstyti pasaulinę pelkių svarbą urbanistikai ir aplinkai – ypač 2019-aisiais, kuriuos Jungtinių Tautų Ramsaro konvencija paskelbė pelkių ir klimato kaitos metais. Šia ekspozicija siekiama atkreipti dėmesį į būtinybę keisti mąstymo įpročius ir išmokti sugyventi su gamta – ypač šiandien, visuotinių neramumų, karo grėsmės ir aplinkos niokojimo laikais. Čia iš naujo permąstoma ekologinė krizė, prognozuojama miestų ateitis, ieškoma tarpdisciplininių sprendimų kuriant bendrabūvį su kitomis rūšimis ir prisidedant prie Dirbtinio Intelekto projekto.

Ekspozicijos audiogidas – http://swamp.lt/#audioguide

RUGPJŪČIO 30 D., PENKTADIENIS / SPORTO, SVEIKATINGUMO IR MENŲ DIENA

11-13 val.     VDU SPORTO CENTRO UŽSIĖMIMAI

(Žemės ūkio akademija)

Tavęs lauks VDU sportininkų palaikymo šokėjų grupės pasirodymas, 3X3 krepšinio turnyras, metimų į krepšį konkursai su  žalgiriečiu Edgaru Ulanovu, stalo teniso turnyras, susipažinimas su badmintono sportu, kūno sudėties nustatymas,  prizai ir dovanos.

Galėsi susipažinti su VDU Sporto centro laisvalaikio sporto (krepšinio, futbolo, tinklinio, badmintono, stalo teniso, kūno rengybos, aerobikos ir kt.)  treniruočių tvarkaraščiais, registracija, kita informacija. Sužinosi apie reprezentacinių Universiteto sporto šakų komandas, reikalavimus pateikimui į jas.

Daugiau informacijos ir registraciją į turnyrus rasi ivadas.vdu.lt rugpjūčio pabaigoje.

12-14 val.    VDU MENŲ CENTRO KOLEKTYVŲ PASIRODYMAI

(Žemės ūkio akademija)

Menų centro kolektyvai kvies į pasirodymus ir mugę, kurių metu išvysi, solo, latino, pramoginių bei tautinių šokių, folkloro kolektyvų ir choro pasirodymus bei sužinosi, kaip gali prisijungti prie šių kolektyvų veiklos

11-14 val.     PIKNIKAS

RUGSĖJO 2 D., PIRMADIENIS / MOKSLO METŲ PRADŽIOS ŠVENTĖ

13.00 val.      Bendra nuotrauka prie Istorinės Lietuvos Respublikos Prezidentūros Kaune ir eisena

(Istorinė Lietuvos Respublikos Prezidentūra Kaune, Vilniaus g. 33)

Rinksimės prie Istorinės Lietuvos Respublikos Prezidentūros Kaune (Vilniaus g. 33), įsiamžinsime bendroje nuotraukoje ir pradėsime iškilmingą eiseną iki Kauno Rotušės aikštės. Prisijunk!

13:45 val.      Mokslo metų pradžios šventė

(Kauno Rotušės aikštė)

Būtinai ateik! Tavęs laukia tradicinė VDU pirmakursių priesaika, VDU rektoriaus sveikinimas ir koncertas!