Vieša prof. Angelos Di Gregorio paskaita apie rinkimus Italijoje

Politikos mokslų ir diplomatijos fakultetas (V. Putvinskio g. 23-311)

2018 m. kovo 21 d. 13.15 val. 311 auditorijoje (V. Putvinskio g. 23) VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakultete vyks vieša politikos mokslų profesorės Angela Di Gregorio iš Milano universiteto (Italija) paskaita „The political and constitutional situation of Italy in the context of Parliamentary elections of March 4, 2018“, kurioje bus apžvelgiami paskutinieji Italijos politiniai ir konstituciniai pokyčiai (nepavykęs konstitucinis 2016 m. referendumas, sukėlęs vyriausybės krizę; naujas rinkimų įstatymas) bei neseniai 2018 m. kovo 4d. vykę Parlamento rinkimai – jų dalyviai, rezultatai ir sunkumai, susiję su naujos vyriausybės formavimu.
Prof. Angela Di Gregorio yra magistro studijų programos „Politikos mokslai ir valdymas” vadovė Milano universitete. Jos moksliniai interesai yra susiję su perėjimo į demokratiją tyrimais Rytų ir Centrinėje Europoje, Balkanuose. Ji taip pat domisi Europos integracijos dinamika konstituciniu aspektu (ryšiais tarp teisės šaltinių ir teismų). Paskutiniais metais profesorė analizavo šiuos klausimus: teisinės valstybės apsauga ES valstybėse narėse (Vengrija, Lenkija, Rumunija); konstitucine atvejo teise, susijusia su teisinės valstybės apsauga; ekonomine integracija Eurazijos regione.
Visus besidominčius Italijos politika ir rinkimais kviečiame dalyvauti paskaitoje.