Ukrainos sostinėje Kijeve įvyko projekto C3EU partnerių renginiai.

Krizė, konfliktas ir kritinė diplomatija. ES suvokimas Ukrainoje, Izraelyje/Palestinoje bei Ukrainos supratimas Vokietijoje ir Lietuvoje

Ukrainos sostinėje Kijeve įvyko projekto C3EU partnerių renginiai. Vytauto Didžiojo universitetas yra partnerinė institucija. Renginyje universitetą atstovavo Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto dekanas prof. Šarūnas Liekis, kuris yra ir projekto vyresnysis partneris.
Projekto rezultatai ir rekomendacijos pristatyti Ukrainos akademinei bendruomenei, valstybės tarnautojams, Ukrainoje reziduojančiam diplomatiniam korpusui ir NVO atstovams. Pristatymai įvyko 2018 m. birželio 6-8 d. įvairiose Kijevo auditorijose: Lietuvos Respublikos ambasadoje, Kijevo nacionaliniame Taraso Ševčenkos universitete ir Ukrainos Diplomatinėje akademijoje prie Ukrainos URM.
C3EU projekto tikslas: ištirti ES suvokimą Ukrainoje ir pateikti viešosios politikos rekomendacijas ES įvaizdžio formavimo politikai Ukrainoje ir Izraelyje/Palestinoje ekonomikos, užsienio politikos, energetikos, aplinkos apsaugos, kultūros ir švietimo srityse. C3EU projektą remia Europos Komisija.
ES komisija siekia efektyviau bendradarbiauti su trečiųjų šalių pilietinėmis visuomenėmis ir sprendimų priėmėjais. Projektu imtasi padėti ES institucijoms įvertinti suvokimą apie ES ir galimybes tarpininkauti bei derėtis konfliktų zonose.
Šis C3EU projektas palaiko ES viešosios diplomatijos instrumentus, kurie tampa ypatingai aktualūs karinių konfliktų sąlygomis. Projekto teikiama empirinė informacija padeda derinti ir konceptualizuoti ES politiką ir pritaikyti ją prie kaimyninių šalių suvokimo.
C3EU projekte jėgas sutelkė 12 partnerių iš N. Zelandijos, Ukrainos, Vokietijos, Britanijos ir Belgijos. Projekto rezultatų pristatymai taip pat vyks Izraelyje Tel Avive ir Haifa bei Briuselyje, Belgijoje.