VDU medijų laboratorijai – R. Sakadolskio vardas

Pagerbiant Lietuvos ir JAV žurnalisto, Vytauto Didžiojo universiteto (VDU), PMDF Viešosios komunikacijos lektoriaus Romo Sakadolskio atminimą, jo vardu bus pavadinta atvira VDU medijų laboratorija, kurioje galima naudotis šiuolaikinėmis multimedijų technologijomis ir dirbti su medijų profesionalais.

Ilgametis tarptautinės radijo stoties „Amerikos balsas“ korespondentas ir redaktorius Romas Sakadolskis buvo laisvės ir demokratijos simbolis. Išeivijoje ir Lietuvoje gerai žinomas žurnalistas, sugrįžęs į tėvynę po nepriklausomybės atgavimo, aktyviai dalyvavo visuomeninėje ir švietėjiškoje veikloje, rūpinosi demokratijos ir pilietiškumo puoselėjimu, skatino žiniasklaidos atsakomybę ir buvo vienas pirmųjų Lietuvoje, prakalbusių apie medijų ir informacinio raštingumo ugdymo svarbą.

„Romas Sakadolskis buvo ne tik principingas ir sąžiningas žurnalistas, bet ir išskirtinio pedagoginio talento dėstytojas. Mums, katedros bendruomenei, teko didelė laimė jį geriau pažinti, su juo diskutuoti, iš jo mokytis. Iš jo sklidusi ypatinga šviesa, vidinė inteligencija, pagarba kiekvienam skatino visus šalia esančius tobulėti, dalintis, būti atvirais ir tolerantiškais vienas kitam. Džiaugiamės galėdami įamžinti Romo atminimą Vytauto Didžiojo universitete“, – sakė VDU Viešosios komunikacijos katedros vedėja prof. Kristina Juraitė.

R. Sakadolskio medijų laboratorijoje, pasitelkus žurnalisto sukauptą komunikacijos mokslų biblioteką ir naujausias technologijas, studentai, dėstytojai, universiteto svečiai gali inicijuoti novatoriškus naujųjų medijų, reklamos ir kitus audiovizualinius projektus, įgyti praktinės patirties, bendradarbiauti, susitikti su socialiniais partneriais. Būsimi žurnalistikos ir komunikacijos profesionalai čia skatinami ne tik kurti konkurencingus medijų produktus, bet ir palaikyti vertybinius profesionalios žurnalistikos standartus.

Laboratorija atvira ne tik komunikacijos, bet visų sričių studentams – čia jie gali tobulinti savo medijų raštingumą, kurį kaip vieną svarbiausių kompetencijų šiuolaikinėje darbo rinkoje įvardijo ir Pasaulio ekonomikos forumas. Tokio pobūdžio laboratorijos įkūrimas buvo dar paties Romo Sakadolskio idėja.

„Dirbdamas universitete R. Sakadolskis savo sukauptą  praktinį žurnalisto patyrimą gebėjo paversti profesinėmis inovacijomis,  suteikiančiomis galimybių jaunajai žurnalistų kartai tobulėti,  įgyti būtinų kompetencijų,  žinoti srities naujienas, mokytis iš gerųjų pasaulio žurnalistikos pavyzdžių.  Pasitelkdamas tradicines mokymo formas – paskaitas, seminarus, kūrybines dirbtuves, jis  kartu  inicijavo naują darinį – virtualią Medijų laboratoriją, su tikslu ateityje paversti ją realia“, – prisiminė VDU Viešosios komunikacijos katedros profesorė Audronė Nugaraitė.

Praėjusių metų  vasarį Lietuvą sujaudino Romo Sakadolskio netektis, tačiau bendruomenei pavyko pabaigti jo pradėtus darbus – Vytauto Didžiojo universitete duris atvėrė moderni medijų laboratorija, kurioje nuolat organizuojami praktiniai užsiėmimai ir individualios konsultacijos su įvairių sričių profesionalais, mokoma vaizdo įrašų kūrimo, skaitmeninio montažo, scenarijaus kūrimo, šviesos naudojimo fotografijoje ir kinematografijoje, fotografavimo ir fotografijų apdirbimo pagrindų, post-produkcijos ir kitokio darbo su medijomis.

Vytauto Didžiojo universitete veikia moderniausios Baltijos šalyse garso studijos ir multimedijų laboratorijos, aprūpintos naujausia įranga, taip pat veikia studentų radijas. Laboratorijose gali dirbti visų sričių studentai – čia kuriami filmai, reklamos, vaizdo klipai ar kiti audiovizualiniai, verslo projektai.