VDU vyks Jungtinių Tautų simuliacija

Gegužės 18-19 d., 9-18 val., VDU mažojoje salėje (S. Daukanto g. 28) Jungtinių Tautų Lietuvos jaunimo asociacija (angl. Lithuanian United Nations Youth Association, LUNYA) surengs jau antrą tarptautinį „JT modelį“, kuris šiemet vadinsis „Baltic Model UN“ – tai tikroviška Jungtinių Tautų susitikimo simuliacija. Dalyviai kviečiami registruotis internetu. Renginyje dalyvaus žinoma žmogaus teisių aktyvistė Mandy Sanghera.

„Baltic MUN“ – tai edukacinė simuliacija ir akademinis konkursas, kurio metu studentai gali sužinoti daugiau apie diplomatiją, tarptautinius santykius ir Jungtines Tautas. „Model UN“ metu mokoma vykdyti tyrimus, viešo kalbėjimo, debatų ir rašymo įgūdžių, taip pat kritinio mąstymo, komandinio darbo ir vadovavimo gebėjimų.

Šių metų renginio tema „Moterų įgalinimas“ („Empowering Women“). Atidarymo ceremonijos metu vyks kūrybinės dirbtuvės moterų teisių tema, kuriose dalyvaus žmogaus teisių aktyvistė Mandy Sanghera, aktyviai dirbanti kovoje su kultūriniu piktnaudžiavimu, nusikalstamumu. Ji yra prisidėjusi prie dokumentinių filmų, skirtų didinti visuomenės sąmoningumą tokiais klausimais kaip raganavimas, priverstinės santuokos, kraujomaiša ir t. t. Šiuo metu ji yra „UN Women 4 Youth“ narė, dirbanti kartu su Europos Parlamentu priverstinių santuokų klausimais.

Plačiau apie renginį – jo „Facebook“ puslapyje.

Daugiau informacijos apie JT Modelį

„Baltic Model UN“ tinklalapis