2016 m. Konstitucijos egzaminas

lietuvos-respublikos-konstitucija-1-638Rugsėjo 27 d., antradienį, 12 val. Lietuvos aukštųjų mokyklų studentai ir darbuotojai kviečiami dalyvauti Konstitucijos egzamine savo aukštojoje mokykloje bei pasitikrinti savo Konstitucijos žinias.

Konstitucijos egzaminas Vytauto Didžiojo universitete vyks Teisės fakultete (Jonavos g.66), 109 – 110 auditorijoje. Egzamino trukmė – 45 min. Skirtingos egzamino užduotys bus parengtos šioms tikslinėms grupėms: teisinį išsilavinimą turintiems ir jo siekiantiems piliečiams bei piliečiams, neturintiems ir nesiekiantiems teisinio išsilavinimo.

I etapas

  • Rugsėjo 27 d. Jame galės dalyvauti visi piliečiai. Numatoma egzamino pradžia – 12 val. I etapo metu dalyviai atsakinės į 30 uždarų klausimų.
  • Norintieji laikyti egzaminą savivaldybėse iki rugsėjo 22 d. kviečiami registruotis portale http://www.delfi.lt/konstitucijos-egzaminas/, tačiau egzaminą laikyti aukštosiose mokyklose leidžiama ir iš anksto neužsiregistravusiems asmenims.
  • Piliečiai ir teisinį išsilavinimą turintys ar teisę studijuojantys asmenys egzaminą taip pat galės laikyti internetu portale www.delfi.lt. Internetu laikyti egzaminą galima bus rugsėjo 27 d. nuo 12 val. iki 13 val. Laikantieji internetu dalyvaus tik I egzamino etape.

II etapas

  • Spalio 13 d. Skirtas geriausiai I etape pasirodžiusiems piliečiams.
  • Į II etapą patekę egzamino dalyviai apie laikymo vietą ir laiką bus informuoti individualiai.

Konstitucijos egzamino laimėtojai bus pasveikinti 2016 m. spalio 26 d. per iškilmingą ceremoniją Prezidentūroje.

Daugiau informacijos teikia: