Tarptautinė diskusija „Focus on development: development cooperation policies“

Balandžio 19 d. VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakultete vyko tarptautinė diskusija („Focus on development: development cooperation policies and challenges“) apie pasaulines vystomojo bendradarbiavimo problemas ir tarptautinių organizacijų politines darbotvarkes, siekiant jas spręsti bei atskirų šalių nacionalinius prioritetus šioje srityje.

Pranešimus skaitė Arnoldas Pranckevičius, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas,  Alpo Rusi – Suomijos diplomatas, ambasadorius, profesorius, Violeta Motulaitė – ambasadorė, LR  Užsienio reikalų ministerijos vystomojo bendradarbiavimo departamento vadovė. Renginio moderatorė – PMDF prodekanė dr. Sima Rakutienė.

Arnoldas Pranckevičius pristatė Europos Sąjungos vystomojo bendradarbiavimo politikos prioritetines sritis ir ES indėlį vystant įvairius projektus skurdžiose pasaulio valstybėse. „Europos Sąjunga yra didžiausia donorė pasaulyje vystomojo bendradarbiavimo srityje, tačiau Lietuvoje dar nepakankamai diskutuojama apie šios politikos svarbą“, – akcentuoja PMDF prodekanė dr. Sima Rakutienė. Prof. Alpo Rusi, kuris taip pat dirbo Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos prezidento patarėju 2007-2009 m., pristatatė Jungtinių Tautų organizacijos vystomojo bendradarbiavimo darbotvarkės prioritetines kryptis.

Lietuvos užsienio reikalų ministerijos atstovė p.Violeta Motulaitė, 2009-2014 m. ėjusi ambasadorės Moldovoje pareigas, kalbėjo apie Lietuvos indėlį ir paramą besivystančioms pasaulio valstybėms.

Šis renginys yra renginių ciklo PMDF dienos 2018 dalis.