Dėka Absolventų stipendijos – praktika Taline

Ši vasara yra labai darbinga „Politikos mokslų“ bakalauro studijų programos trečiojo kurso studentui Manvydui Džiaugiui. Studentas atlieka praktiką Lietuvos ambasadoje Taline, o Estija nuo 2017 m. liepos 1 d. iki gruodžio 31 d. pirmininkauja Europos Sąjungos Tarybai. Taigi, Talinas šalia Briuselio yra ta sostinė, kurioje šį pusmetį formuojama Europos Sąjungos politiką ir diskutuojama aukščiausiu politiniu lygmeniu dėl bendrijos ateities scenarijų.

Manvydas neslepia džiaugsmo, kad praktika diplomatinėje atstovybėje suteikia daug naudingų patirčių, o tenka prisijungti prie įvairių darbų. Tai informacinio lauko stebėjimas ir analizė, viešų renginių organizavimas, ambasados socialinių tinklų administravimas, konsulinės pagalbos stebėjimas ir darbas su lietuvių bendruomene.

Įdomu, kad prie praktikos organizavimo prisidėjo Vytauto Didžiojo universiteto politikos mokslų absolventai. Jie jau trečią kartą dabartinius studentus parėmė Absolventų stipendija. Remiamas yra Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto bakalaurantas arba magistrantas, kuris vyksta atlikti praktiką į tą šalį, kuri pirmininkauja Europos Sąjungos tarybai.

„Džiaugiuosi, kad mūsų studentams šalia valstybinių galime pasiūlyti privačių mecenatų įsteigtas stipendijas praktikai atlikti. Absolventų stipendija yra nepaprastai iškalbinga ir rodo glaudų mūsų alumnų ryšį su universitetu“, – pabrėžia doc. Andžėjus Pukšto, Politologijos katedros vedėjas.

Ne už ilgo, rugsėjo mėnesio pradžioje, bus paskelbtas konkursas dėl Stasio Lozoraičio stipendijos, kuri yra skirta „Diplomatijos ir tarptautinių santykių“ programos magistrantams atlikti praktiką Romoje.