Dvišaliai mainai

Vytauto Didžiojo universitetas, siekdamas paskatinti studentų mobilumą bei palaikyti glaudžius ryšius su užsienio universitetais partneriais nuo 2009 m. rudens semestro įsteigė VDU Mainų programų stipendiją studentams, vykstantiems pagal VDU dvišalio bendradarbiavimo sutartis. Šios stipendijos tikslas – skatinti studentus vykti į užsienį tam, kad galėtų pagilinti savo studijų krypties žinias, surinkti papildomos informacijos atliekamiems moksliniams darbams ar tyrimams, bendrauti su kitų šalių, kultūrų žmonėmis, o vėliau – įgytas žinias pritaikyti praktikoje.

Šiuo metu Vytauto Didžiojo universitetas yra pasirašęs 92 dvišalio bendradarbiavimo sutartis su universitetais iš 32 pasaulio valstybių Europoje, Azijoje, Šiaurės ir Pietų Amerikoje. Šių sutarčių pagrindu vykdomi ne tik studentų, tačiau ir personalo mainai, stažuotės, organizuojami įvairūs seminarai ir konferencijos, rengiami bendri projektai, atliekami moksliniai tyrimai.

Fakulteto studentai aktyviai dalyvauja šioje mainų programoje. Kasmet išvyksta apie 20 fakulteto studentų į Japoniją, Kiniją, Taivaną, P. Korėją, Rusiją, Azerbaidžaną, Izraelį ir kt.

Atranka studijoms pagal dvišalių mainų sutartis yra vykdoma du kartus per metus – pavasario ir rudens semestre. Atrankoje gali dalyvauti gerai besimokantys, neturintys akademinių skolų, I – IV kurso bakalauro, I – II kurso magistrantūros, I – IV kurso vientisųjų, I – III kurso doktorantūros dieninių, nuolatinių ir ištęstinių studijų studentai.

Plačiau apie galimybę gauti VDU mainų programų stipendiją skaitykite čia.