PMDF DIENOS. Jungtiniame seminare su socialiniais partneriais aptars Trijų jūrų iniciatyvą

Politikos mokslų ir diplomatijos fakultetas (V. Putvinskio g. 23-311)

Lenkijos institutas Vilniuje bendradarbiaudamas su Rumunijos ir Lenkijos ambasadomis bei Vytauto Didžiojo universiteto Politikos mokslų ir diplomatijos fakultetu balandžio 16 d., pirmadienį, 11.00-13.00 val., VDU daugiafunkciame mokslo ir studijų centre (V. Putvinskio g. 23-311) organizuoja seminarą „Trijų jūrų iniciatyva – naujos Europos idėjos beieškant“.

Trijų jūrų iniciatyva yra bendradarbiavimo platforma, kurią inicijavo Lenkija ir Kroatija kartu su dvylika valstybių, esančių tarp Adrijos, Baltijos ir Juodosios jūrų. Bendradarbiavimo formato tikslas – stiprinti Europos Sąjungos sanglaudą stiprinant Centrinės Europos šalių infrastruktūrą, energetinį ir ekonominį bendradarbiavimą. Trijų jūrų iniciatyva gali būti regiono šalių galimybė įveikti infrastruktūrines kliūtis ir suprasti abipusį rinkų patrauklumą. Trijų jūrų iniciatyvos nariai yra: Austrija, Bulgarija, Kroatija, Čekija, Estija, Lietuva, Latvija, Lenkija, Rumunija, Slovakija, Slovėnija ir Vengrija.

Seminare dalyvaus dr Paweł Ukielski (Lenkijos mokslų akademijos Politikos mokslų institutas, Lenkija), Olivia Toderean (Politinės analizės ir planavimo departamentas, Užsienio reikalų ministerija, Rumunija), Alexandra Damian (Politikos analizės ir planavimo departamentas, Užsienio reikalų ministerija, Rumunija), prof. Alpo Rusi (Suomija). Seminarą moderuos politologas, VDU lektorius Mindaugas Norkevičius.