Vizituojančios JAV prof. D. Budrytės paskaitos fakultete

2019 m. pavasario semestre gegužės 8 – 13 d. skaityti intensyvaus kurso „JAV vaidmuo tarptautinėje sistemoje“ (angl. The U.S. Role in International System) paskaitų VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto Politologijos katedros magistro studijų programų studentams atvyksta dėstytoja Prof. Dovilė Budrytė, dirbanti Gvineto koledže JAV, Džordžijos valstijoje. Šio kurso užsiėmimuose studentai turės unikalią galimybę pasiklausyti paskaitų apie JAV politiką iš lietuvės dėstytojos, gyvenančios ir dirbančios JAV.

Prof. D. Budrytė emigravo iš Lietuvos būdama studente ir baigė visų pakopų (nuo bakalauro iki daktaro studijų) studijas JAV. Ji turi sukaupusi didelę mokslinio ir pedagoginio darbo patirtį, nes tyrėjos veiklą vykdo nuo 1996 m., o pedagoginį darbą dirba nuo 2000 metų, yra dirbusi keliuose universitetuose bei turėjusi stažuotes tiek JAV, tiek Europos universitetuose. Tarp jos dėstomų kursų—JAV politika ir tarptautiniai santykiai. Profesorė domisi atminties politika, trauminėmis patirtimis, nacionalizmu ir gender studijomis. Jos interesų sritys apima lyčių studijas, traumų ir atminties tarptautiniuose santykiuose tematiką ir nacionalizmą, mokslinės publikacijos yra apie lyčių klausimus, mažumų teises ir demokratizaciją Baltijos šalyse.

VDU universitetas plėtoja Pasaulio lietuvių universiteto koncepciją ir kviečia išeivijos dėstytojus prisidėti prie Lietuvos aukštojo mokslo ir studijų kokybės gerinimo, dalinantis gerosiomis patirtimis, kontaktais.