PMDF studentai dalyvavo „Erasmus BIP“ programoje Poznanėje
2025 m. balandžio 7–11 dienomis Vytauto Didžiojo universiteto Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto (PMDF) studentai kartu su prodekane Aiste Žemaityte dalyvavo „Erasmus Blended Intensive Programme (BIP)“ – tarptautiniame trumpalaikiame akademiniame projekte, vykusiame Adamo Mickevičiaus universitete Poznanėje (Lenkija). Projektas parengtas Poznanės A. Mickevičiaus universitetui bendradarbiaujant Vytauto Didžiojo (Lietuva), Opavos Silezijos (Lenkija), Šv. Kirilo ir Metodijaus Trnavoje (Slovakija), Libereco technikos (Čekija) ir Babeș-Bolyai (Rumunija) universitetais.
Programos tema – „Cross-Border Cooperation and Border Conflicts in Central and Eastern Europe at the Time of Policrisis“ – kvietė gilintis į tarpvalstybinių konfliktų ir pasienio bendradarbiavimo iššūkius šiuolaikiniame geopolitinių krizių kontekste. Dalyviai turėjo galimybę ne tik klausytis dėstytojų paskaitų iš skirtingų šalių, bet ir pristatyti savo projektinius darbus bei diskutuoti aktualiais klausimais su studentais iš kitų Europos šalių.
Vizito metu studentai lankėsi Lenkijos ir Vokietijos pasienyje – Collegium Polonicum Slubicėje, dalyvavo įvairiose praktinėse veiklose bei dirbo tarptautinėse komandose.
Pasak Diplomatijos ir tarptautinių santykių magistrantūros studento Karolio Kasarausko: „Ši programa leido geriau suprasti pasienio konfliktus bei kaip jie yra formuojami ir kokią įtaką jiems daro besikeičiančios geopolitinės aplinkybės. Projekto su studentais iš kitų universitetų rengimas leido pagerinti komunikacijos, tarptautinio bendradarbiavimo bei grupinio darbo įgūdžius.“
Politikos mokslų bakalauro studentas Valdas Valavičius pabrėžė kultūrinės patirties svarbą: „Manau, kad tokie trumpalaikiai mainai yra puiki proga susipažinti su kitos šalies kultūra, pamatyti studentiško gyvenimo skirtumus.“ Jis taip pat dalijasi įžvalgomis iš diskusijų: „Tokie trumpalaikiai vizitai leidžia susipažinti su skirtingais požiūriais, pvz., sankcijų Rusijai vertinimu. Kai vienas iš slovakų pareiškė, kad sankcijas reikėtų švelninti, tai buvo netikėta – Lietuvoje tokia nuomonė iš jauno žmogaus gana reta. Tai rodo, kad mūsų politinė branda – aukštesnio lygio.“
Diplomatijos ir tarptautinių santykių magistrantas Darius Sejūnas taip pat džiaugėsi dalyvavimu: „Šis BIP buvo kupinas bendravimo ir bendradarbiavimo tarp studentų, dėstytojų iš skirtingų universitetų bei valstybių. Buvo įdomu ir naudinga būti tokios programos dalimi.“
Fakulteto prodekanė Aistė Žemaitytė, kuri kartu su partneriais iš užsienio universitetų rengė šią BIP programą bei skaitė paskaitas projekto dalyviams, džiaugiasi bendradarbiavimu: „Labai džiaugiuosi galėjusi prisidėti prie šio projekto rengimo. Tai – puiki galimybė įtraukti PMDF studentus į tarptautines akademines veiklas ir sudaryti jiems sąlygas pažinti užsienio studijų aplinką, mokytis per patirtį. Be galo didžiuojuosi VDU studentais – visų užsiėmimų metu jie demonstravo aukštą profesionalumą, buvo aktyvūs, kūrybingi ir paliko puikų įspūdį partneriams iš kitų šalių.“
PMDF džiaugiasi savo studentais ir dėstytojais, aktyviai dalyvaujančiais tarptautinėse akademinėse iniciatyvose, kurios plečia akiratį, stiprina kompetencijas ir skatina tarpdisciplininį bei tarpkultūrinį bendradarbiavimą.