Apskrito stalo diskusija – konferencija ES politikos perspektyvai ir aktualijoms aptarti

Lapkričio 29 d. vyko apskrito stalo diskusija – konferencija Europos Sąjungos politikos perspektyvai ir aktualijoms aptarti. Ar Europai pavyks atsinaujinti? Europos Sąjunga po Europos Parlamento rinkimų ir naujo Komisijos kabineto suformavimo: naujoji perspektyva ir Lietuvos interesų atstovavimas

Diskusijos tikslas – aptarti Europos Sąjungos politikos perspektyvą naujai išrinkto Europos Parlamento ir suformuoto Europos Komisijos kabineto kontekste, didžiausią dėmesį teikiant Lietuvos interesų atstovavimui.  Ar Europai pavyks atsinaujinti?

Europos Parlamentas savo veikloje turi vadovautis ir siekti bendrų europinių interesų. Taigi iškyla klausimas kiek yra svarbus nacionalinis prioritetas Europos Parlamento nario veikloje? Ar dažnai iškyla kolizija tarp skirtingų interesų derinimo (europinių, nacionalinių, partinių/ideologinių)?

Kokie yra svarbiausi Lietuvos interesai artimiausiu laikotarpiu ir kaip juos efektyviai ginti, pasiekti? Kaip juos artikuliuoja ir įgyvendina Lietuvą atstovaujantys europarlamentarai Europos Parlamente? Ar įmanoma ir kaip siekti Lietuvos interesų įgyvendinimo per šią instituciją, kaip vyksta koalicijų formavimas, siekiant labai konkrečių tikslų?

Šiuo renginiu taip pat siekiama įtraukti skirtingas visuomenės grupes –  studentus, moksleivius ir senjorus, ir kitus suinteresuotus piliečius, kviečiant juos bendrai diskusijai su Lietuvą atstovaujančiais Europos Parlamento nariais.

Diskusijoje dalyvavo: Europos Parlamento nariai – Petras Auštrevičius ir prof. Liudas Mažylis; VDU PMDF docentė Ingrida Unikaitė-Jakuntavičienė, Trečiojo amžiaus universitetas  (senjorų atstovė Aldona Talutienė), Kauno Maironio universitetinės gimnazijos mokiniai (jaunimo atstovas mokinys Tomas Mikalauskas )

Diskusiją moderavo – VDU PMDF docentė Sima Rakutienė

Diskusija organizuojama bendradarbiaujant su VDU socialiniais partneriais, Kauno mokyklomis, Trečiojo amžiaus universitetu, jungiančiu senjorų organizacijas.

Diskusija organizuojama įgyvendinant Lietuvos mokslo tarybos finansuojamą projektą „Lietuvos piliečių ir interesų atstovavimas Europos Parlamente“ (Nr. S-LIP-19-65), kuris vykdomas 2019 – 2021 metais.

Foto: Jonas Petronis