Dvigubas interviu su D. Sirgedu

Šįkart interviu yra kitoks. PMDF studentė Gabrielė Laurušonytė kalbindama fakulteto absolventą, Kauno miesto tarybos narį Domą Sirgedą sulaukė dvigubų atsakymų. Dalinamės dvigubu interviu:

Kas lėmė Jūsų pasirinkimą pasirinkti studijas Vytauto Didžiojo universitete ir kodėl „Politikos mokslų“ kryptį?

Nuo mažų dienų domėjausi šalies politiniu gyvenimu ir labai norėjau daugiau apie tai sužinoti ne tik iš žiniasklaidos ar ten dalyvaujančių žmonių, bet ir iš mokslinės pusės.

Pristatykite dabartinę savo profesinę veiklą ir pakomentuokite kaip „Politikos mokslų“ studijos padėjo Jums įsidarbinti šioje srityje?

Šiuo metu esu Kauno miesto tarybos narys, studijų metais įgytos žinios padėjo tinkamai pasirinkti rinkimų strategiją ir būti išrinktu.

Kokius Vytauto Didžiojo Universiteto pranašumus (iš studento perspektyvos) išskirtumėte?

Galimybė pasirinkti studijuojamus dalykus, koreguoti tvarkaraštį. Kadangi teko studijuoti ne tik VDU, tai  lygindamas dideliu privalumu laikyčiau ir dėstytojų  požiūrį į studentus,  kuris yra „ne iš aukšto“.

Pagrindinis patarimas Politikos mokslų krypties būsimiems ir esamiems studentams?

Mėgautis procesu.

Ne taip rimtai, bet ne mažiau teisingai.

Atmetimo būdas: išbraukiau studijų programas, kur tikrai nenorėčiau/negalėčiau studijuoti. Liko labai jau ne daug, o kadangi prioritetas buvo dar ir Kaunas, tai apsisprendimas buvo ne toks ir sunkus.

Dar studijų metais pradėjau dirbti UAB „Autokausta“, kadangi lankomumas paskaitose nebuvo esminis dalykas, norint sėkmingai studijuoti, tai pavyko visai gerai suderinti paskaitas ir darbą. Studijas  VDU pabaigiau, o darbą toje įmonėje vis dar tęsiu.

Galimybę „megzti pažintis“. Universitetas suteikia galimybę lankyti paskaitas su daug skirtingų studentų, pabaigus studijas juos netikėtai sutinki įvairiausiose sferose. Geri santykiai pradėti studijų metais, kartais atidaro daug durų.

Pagrindinis patarimas Politikos mokslų krypties busimiems ir esamiems studentams?

Kai kurie išminčiai sako, kad studijų metai, buvo geriausi jų gyvenime, nepamirškite to pateisinti.