Komunikacijos ir žurnalistikos magistrantūros studijos – įtraukia nuo pirmos dienos

Tęsti studijas ar sugrįžti atgal į universiteto auditorijas? Rinktis naują kryptį ar gilinti žinias jau studijuotoje studijų kryptyje? Šie ir panašūs klausimai kyla daugeliui studentų, pabaigus bakalauro studijas. Vasaros pradžia – intensyvus laikotarpis sprendžiant šiuos klausimus. Jeigu svarstai apie komunikacijos studijas, VDU Viešosios komunikacijos katedra siūlo rinktis vieną iš dviejų magistrantūros studijų trunkančių pusantrų metų: Ateities medijos ir žurnalistika bei Integruota komunikacija. Apsispręsti gali padėti čia studijuojančių studentų atsiliepimai.

Studentai įvertino žinias paremtas praktika ir pavyzdžiais

Teorija – tai tik viena monetos pusė. Praktika ir realūs pavyzdžiai yra būtent tie dalykai, kurie teoriją paverčia įdomesne ir aktualesne. Integruotos komunikacijos magistrantai džiaugiasi, kad dėstytojai žinias perduoda paremtas praktika ir patirtimi, o užduotys atliekamos pasitelkiant realius pavyzdžius.

„Likau maloniai nustebinta, nes studijos buvo paremtos praktika, realiais, kasdieniais pavyzdžiais ir aktualijomis“, – savo pirmųjų metų studijų patirtimi dalinasi Integruotos komunikacijos studentė Justina Praninskaitė. Šiai nuomonei pritaria ir jos bendrakursė Simona Stankė sakanti, jog Integruotos komunikacijos studijų programos dėstytojai pasidalina ne tik teorinėmis įžvalgomis, bet ir praktika, savo patirtimis, patarimais.

Magistrantė Vaiva Makarauskaitė taip pat džiaugiasi įgytomis žiniomis ir tiki jas jau artimiausiu metu panaudosianti savo darbinėje veikloje: „Paskaitos buvo tikrai įdomios ir įtraukiančios, įgijau daug teorinių ir praktinių žinių, kurias tikiu, kad galėsiu panaudoti darbinėje aplinkoje.“

Dėstytojų patirtis, sukauptos įžvalgos ir nuolatinis pulso laikymas ant to, kas vyksta čia ir dabar, gerokai pagardina teoriją. Magistrantas Lukas Gedvila tikina, kad studijos įtraukė nuo pat pirmos dienos universitete. Pasak Luko, svarbiausia, kad pasidalintos žinios yra aktualios ir pritaikomos profesinėje aplinkoje.

Pandemija dar labiau išryškino komunikacijos specialistų poreikį

Susidurti su globalia pandemija – iššūkis kiekvienai valstybei, visuomenei, verslui ir asmeniui. Didelę įtaką žmonių sąmoningumui, taisyklių laikymuisi, vakcinacijoms kampanijos sėkmei turėjo komunikacija. Jos reikšmė ypač išryškėjo pandemijos metu ir nulėmė net kai kurių verslų, organizacijų likimą.

Pasak Integruotos komunikacijos magistranto Renaldo Malycho, atsidūrę pandemijos gniaužtuose daugelis suprato, kokią reikšmę turi savalaikė ir apgalvota komunikacija, padėjusi verslams, įvairioms organizacijoms išsaugoti savo identitetą, išlikti aktyviems, palaikyti ryšį su savo auditorija, net augti ar bent nesužlugti.

Pandemija, komunikacine prasme, taip pat yra krizė. Studentai realiu laiku stebėjo komunikacines krizes ir nesėkmes, jas analizuodavo, aptardavo, vertindavo. Pandemija suteikė neeilinę galimybę stebėti, kaip vykdoma krizių komunikacija.

Magistrantūros studijos – galimybė atrasti save

Ateities medijos ir žurnalistika, Integruotos komunikacijos magistro studijas drąsiai galima rinktis baigus ir kitos srities bakalauro studijas. Tai gali tapti studento stiprybe ir padėti ieškant kūrybiškų komunikacinių sprendimų ar idėjų, padidinti galimybes rasti patrauklų darbo pasiūlymą ir plačiau realizuoti save.

Magistrantė Justina Praninskaitė, atėjusi iš kitos profesinės srities, pasakoja spėjusi pamilti komunikaciją ir įžvelgia naujas karjeros galimybes. Jos kurso draugė Simona Stankė rekomenduoja studijas jau turintiems komunikacijos pradmenų ar dar tik siekantiems daugiau apie tai sužinoti:  „Šios studijos tinka visiems, kurie galbūt vis dar šiek tiek ieško savęs. Komunikacijos studijose save gali realizuoti pačių įvairiausių krypčių specialistai, dar tik norintys rinktis ar jau pasirinkę komunikacijos kelią.“

Ateities medijos ir žurnalistika – studijos anglų kalba

Kaip stipriai medijos pakeitė žmonių gyvenimą ir kaip jį keičia dabar, kas gali laukti mūsų ateityje? Kaip kinta žiniasklaida ir jos vaidmuo? Kaip kurti turinį, pasitelkus technologines inovacijas? Ateities medijos ir žurnalistika (angl. Future media & journalism) studijų programa apjungia žurnalistikos, šiuolaikinių medijų ir komunikacinio turinio (teksto, garso, vaizdo, daugialypės terpės, virtualiosios ir papildytos realybės, dirbtinio intelekto) kūrimo kompetencijas ir įgūdžius, atsižvelgiant į šiuolaikinių visuomenių transformacijas ir technologijų inovacijas.

„Ateities medijų ir žurnalistikos studijos buvo postūmis, kurio man labai reikėjo, siekiant savo karjerą pakreipti žurnalistinio ir komunikacijos darbo linkme. Studijų metu pagerinau savo tekstų rašymo įgūdžius, gavau patirties audiovizualinės žurnalistikos kūrime, patobulinau savo anglų kalbą, įgijau žinių teorinėse medijų filosofijos, politinės komunikacijos ir kibernetinio saugumo srityse.  Bemaž labiausiai mane sužavėjęs studijų aspektas buvo katedros darbuotojų ir dėstytojų draugiškumas ir rūpestis. Atsakymų į laiškus ilgai laukti neteks, o net ir į paprasčiausius klausimus bus atsakyta išsamiai ir aiškiai. Džiaugiuosi sėkmingai pabaigusi šias studijas!“, – savo studijų įspūdžiais dalinasi žurnalistikos studijų krypties absolventė ir Delfi žurnalistė Rugilė Matusevičiūtė.

Studijų metu gautos teorinės ir praktinės žinios, įgūdžiai rengia kompetentingus ir atsakingus žurnalistikos ir komunikacijos profesionalus, gebančius atpažinti, suprasti ir profesionaliai reaguoti į viešojo gyvenimo, technologinių inovacijų ir socialinės kaitos procesus, atliepiant esminiams demokratijos principams ir pilietinės visuomenės poreikiams.

Tai yra nauja studijų programa, kuri suteiks reikalingų įgūdžių ir kompetencijų, svajojantiems apie darbą žiniasklaidoje, komunikacijos, kūrybos ir įvairiose kitose įmonėse ir organizacijose.

Daugiau informacijos apie Ateities medijas ir žurnalistiką.

Daugiau informacijos apie Integruotą komunikaciją.

Priėmimo į PMDF magistro studijas sąlygos ir taisyklės