P.E.Zarankaitė: universitete jautiesi kaip antruose namuose

Patricija Elžbieta Zarankaitė Žurnalistikos ir medijų industrijų magistro studijų 1-jo kurso studentė ir Viešosios komunikacijos bakalauro programos absolventė dalijasi mintimis apie savo studijų pasirinkimus ir studijų patirtis.

Kas paskatino pasirinkti būtent tokios krypties – viešosios komunikacijos studijas ir kodėl iš daugelio universitetų siūlomų programų pasirinkote studijuoti būtent Vytauto Didžiojo universitete? Tai buvo laimingas atsitiktinumas ar ilgai gvildentas noras?
Pasirinkti tokią studijų kryptį paskatino ilgametė svajonė būti radijo žurnaliste. Tiksliai žinojau dar nuo paauglystės, kad mane domina komunikacija: jos veikimas, taisyklės ir principai, būdai ir priemonės. Didelis noras pažinti komunikacijos mokslą, atrasti taip studentų šiuolaikiškai nupasakotą universitetą ir išbandyti save studentų Meka vadiname Kaune, paskatino mane palikti savo gimtąją sostinę Vilnių. Vytauto Didžiojo universitetas nebuvo mano pirmasis pasirinkimas, tačiau tai buvo ir tebėra man vienas geriausių atradimų.
Ką jums davė VDU viešosios komunikacijos studijos?
Viešosios komunikacijos studijos man davė geriausius draugus, pažintis ir susitikimus su įdomiomis asmenybėmis, paskatino daugiau domėtis, ieškoti ir analizuoti komunikaciją, kaip neatsiejamą visuomenės, organizacijų ir globalių reiškinių konstruktą. Bakalauro studijos man buvo geriausias savęs paieškos ir asmeninės motyvacijos atradimo gyvenimo periodas, kuriame universitetas visada buvo geriausia aplinka kurti, reikštis ir dirbti, padedant geriausiems savo srities profesionalams.
Kas Jums labiausiai patiko VDU? Kokius išskirtumėte universiteto pliusus/privalumus? Galbūt kažko trūko?
Man labiausiai patiko/ir dabar patinka tai, kad universitete jautiesi kaip antruose namuose. Vytauto Didžiojo universitetas man visada buvo ir yra ta aplinka, į kurią gera sugrįžti. Tai aplinka, kur visada sutikęs dėstytojus gausi gerą patarimą, pasiūlymą, būsi motyvuotas, pagirtas ar kaip kitaip paskatintas prisidėti prie universiteto, ir ne tik, veiklų. Aplinka, kur visada sutiksi draugų. Aplinka, kur suteikiamos sąlygos kurti, bandyti ir atrasti save, mokytis ir leisti laisvalaikį. Aplinka, kur tiesiog gera būti. Didžiausias VDU pliusas yra bendruomeniškumas ir šiuolaikiškumas. Universitetas yra atviras ir laisvas. Liberalios studijos pirmiausia liberalius padaro ne studentus, o mokslus, tuo pačiu sukurdamos laisvę ir pasitikėjimą tarp akademikų ir studentijos. Šiuolaikiška studijų aplinka visada buvo ir bus geriausias universiteto veidas.
Ką veikiate šiuo metu?
Šiuo metu esu VDU Žurnalistikos ir medijų industrijų magistro I kurso studentė, Radijo stoties „TAU“ laidų vedėja, KTU tautinio meno ansamblio „Nemunas“ vokalistė.
Trys pagrindiniai dalykai, kuriuos turėtų daryti studentas, kad pasiektų tai, ką pasiekėte Jūs, arba daugiau..?
1. Studentas, visų pirma, turi VISKUO domėtis. Gal tai daugiau privaloma žurnalistams, tačiau pagirtina ir bet kuriam kitos srities žmogui. Domėtis ir analizuoti tai, kas asmeniškai pačiam atrodo įdomiausia. 2. Svajonė ir didžiausias gyvenimo tikslas aplanko gal ir ne kiekvieną, tačiau svarbiausia yra TIKĖTI ir DIRBTI dėl to, kas pačiam atrodo svarbiausia. Nenuleiskite rankų ir nuolat slapčia tikėkite, kad tai, ko Jūs labiausiai norite pasieks Jus. 3. Bendraukite su pačiais įvairiausiais žmonėmis, dalyvaukite ir išbandykite save kuo įvairesnėse veiklose, renginiuose. Bendraukite bendraukite ir dar kartą bendraukite!
Kokius savo pasiekimus labiausiai vertinate?
Erasmus+ studijas Italijoje italų kalba. Didžiausias ir spalvingiausias iššūkis gyvenime, neabejotinai suteikęs geriausias gyvenimo pamokas, paskatinęs nenustoti ir tikėti savimi.
Ar studijos VDU PMDF galėjo prisidėti prie dabartinės Jūsų karjeros? Jeigu taip, tai kokiu būdu?
Viešosios komunikacijos bakalauro studijos ir politikos mokslų gretutinės studijos neabejotinai padėjo man sukaupti žinių, kurias galiu pritaikyti dirbdama žurnaliste, įvairių renginių organizatore ir vedėja, kuomet reikia bendrauti su pačių įvairių profesijų, sričių asmenybėmis, kritiškai analizuoti, priimti greitus, tačiau apgalvotus sprendimus. Platus studijuotų dalykų spektras leidžia žvelgti į situacijas kritiškiau, įžvelgti problematiką ir alternatyvas, o svarbiausia – neleidžia palikti neatsakytų klausimų bei visada ieškoti atsakymų.
Ko palinkėtumėte svajojantiems ar besiruošiantiems studijuoti VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakultete?
Linkiu iš universiteto, ir konkrečiai PMDF, pasiimti viską. Pasiimkite iš mūsų fakulteto dėstytojų viską, ką jie Jums gali duoti. Visada klauskite ir Jums bus atsakyta. Parodykite savo susidomėjimą. Pasilikite po paskaitų ir klauskite, klauskite klauskite. Mūsų fakulteto dėstytojai visada mielai Jums atsakys į klausimus, bus susidomėję Jumis, jeigu Jus domins jų įžvalgos, rekomendacija, patarimai ar nuomonė. BŪTINAI pasirinkite gretutines studijas! Tiesiog negali būti geresnės galimybės tapti komunikatoriumi, išmanančiu ir politiką, politiku išmanančiu ir teisę, ar viešojo administravimo absolventu, mokančiam ir gerai komunikuoti! Skaitykite įdomiausius fakulteto leidinius ir nepraleiskite nei vieno viešo renginio su politikos autoritetais, akademikais ir savo srities profesionalais!
Kuriais metais studijavote ir baigėte studijas? Kurią programą?
Studijavau Viešosios komunikacijos bakalauro programą ir politikos mokslų gretutines studijas 2012-2016m. Nuo 2016 m rugsėjo studijuoju Žurnalistikos ir medijų industrijų programos magistrantūroje.