PMDF DIENOS 2018 – vieši renginiai visuomenei ir moksleiviams

Vytauto Didžiojo universiteto Politikos mokslų ir diplomatijos fakultetas balandžio 16 – 20 dienomis kviečia moksleivius, mokytojus, plačiąją visuomenę, žiniasklaidos atstovus į renginių ciklą „PMDF dienos 2018“.  Įvairių renginių metu bus galima susipažinti su fakulteto bendruomene, dalyvauti tarptautinėse diskusijose, seminaruose ir veiklose bei turiningai praleisti laiką jau tradicinėmis tapusiose PMDF dienose.

Naujos idėjos Europai beieškant- Tarptautinis seminaras apie Trijų jūrų inciatyvą

Šiais metais PMDF dienų atidarymo renginys, vyksiantis balandžio 16 dieną, skiriamas Trijų jūrų iniciatyvos idėjai. Šis renginys organizuojamas kartu su Lenkijos institutu, Lenkijos Respublikos ir Rumunijos ambasadomis Vilniuje. „Šiuolaikinė Europa susiduria su dideliais iššūkiais ir vis dar neišspręstomis krizėmis. Didėjantis euroskepticizmas rytinėse ES šalyse kelia naujų klausimų apie Europos ateitį ir naujų idėjų virsmą politinėmis iniciatyvomis“, – teigia VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto prodekanė dr. Sima Rakutienė. Trijų jūrų iniciatyva yra bendradarbiavimo platforma, kurią inicijavo Lenkija ir Kroatija kartu su dvylika valstybių, esančių tarp Adrijos, Baltijos ir Juodosios jūrų. Bendradarbiavimo formato tikslas – gilinti Europos Sąjungos sanglaudą stiprinant Centrinės Europos šalių infrastruktūrą, energetinį ir ekonominį bendradarbiavimą. Trijų jūrų iniciatyva gali būti regiono šalių galimybė įveikti infrastruktūrines kliūtis ir suprasti abipusį rinkų patrauklumą. Trijų jūrų iniciatyvos nariai yra: Austrija, Bulgarija, Kroatija, Čekija, Estija, Lietuva, Latvija, Lenkija, Rumunija, Slovakija, Slovėnija ir Vengrija. Seminare dalyvaus Lenkijos, Rumunijos, Lietuvos, Suomijos ekspertai, diplomatai, mokslininkai.

Islamo tyrinėtojo, profesoriaus Egdūno Račiaus naujos knygos pristatymas

„Musulmonų (ne) integravimo ES šalyse tematika yra viena aktualiausių temų nagrinėjamų šiuolaikinės politikos procesų kontekste“, – akcentuoja dr. S.Rakutienė. Islamo tyrinėtojas, VDU profesorius Egdūnas Račius pastaruoju metu išleido keletą knygų musulmonų bendruomenių Europoje tematika. Jo naujausia monografija, publikuota Edinburgo universiteto leidykloje 2018 metais, „Musulmonai Rytų Europoje“ nagrinėja islamo išpažinėjus ir siekia atsakyti į klausimą, „kiek Rytų Europoje praktikuotas islamas matytinas kaip (Rytų) Europos islamas, o jo išpažinėjai net tik kaip musulmonai Rytų Europoje, bet ir europiečiai musulmonai“. Šios knygos pristatymas vyks balandžio 16 d.

Moksleivių diena Politikos mokslų ir diplomatijos fakultete – renginiai moksleiviams ir mokytojams

 Trečiadienį, balandžio 18 dieną, moksleiviai turės puikią galimybę dalyvauti PMDF renginiuose, atvirose paskaitose ir veiklose. Kaip teigia PMDF prodekanė Ingrida Unikaitė-Jakuntavičienė, – „šiais metais atskira diena skiriama moksleiviams, norintiems susipažinti su fakultetu ir studijų galimybėmis“. Ryte vyks susitikimas su žurnalistu ir politikos apžvalgininku Rimvydu Valatka, vėliau kviesime į JAV ambasados renginį apie seksualinį priekabiavimą, po pietų – vyks veiklos moksleiviams „Europrotai“ ir „Media Lab“. Daugiau informacijos rasite programoje.

Tarptautinė diskusija apie pasaulinę vystomojo bendradarbiavimo darbotvarkę

Balandžio 19 d. vyks tarptautinė diskusija apie pasaulines vystomojo bendradarbiavimo problemas ir tarptautinių organizacijų darbotvarkes, siekiant jas spręsti bei atskirų šalių nacionalinius prioritetus šioje srityje. VDU lankysis Arnoldas Pranckevičius, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas, Beth Richardson, Kanados laikinoji reikalų patiketinė; Alpo Rusi – Suomijos diplomatas, ambasadorius, profesorius; Violeta Motulaitė- ambasadorė, LR  Užsienio reikalų ministerijos vystomojo bendradarbiavimo departamento vadovė.

Užsienio svečių paskaitos ir tarptautinė konferencija

„PMDF išskirtinis bruožas yra mūsų fakulteto tarptautiškumas“, – akcentuoja PMDF prodekanė dr. Sima Rakutienė, – „PMDF suburia didelę tarptautinių studentų ir dėstytojų bendruomenę, aktyviai bendradarbiaujame su užsienio partneriais“. PMDF dienose taip pat pakviesime sudalyvauti užsienio svečių iš Lenkijos, Ukrainos, Bosnijos ir Hercegovinos, Rumunijos, Suomijos ir kitų svečių paskaitose.

PMDF dienas užbaigs tarptautinė mokslinė konferencija „Šiuolaikiniai politiniai procesai: iššūkiai ir galimybės“, kurioje pranešimus skaitys tiek Lietuvos, tiek užsienio svečiai.

Taigi kviečiame išsirinkti iš gausios programos įdomiausius renginius ir būtinai juose apsilankyti.