Seminaras „Trijų jūrų iniciatyva – naujos Europos idėjos beieškant“

VDU PMDF daugiafunkciame mokslo ir studijų centre vyko seminaras „Trijų jūrų iniciatyva – naujos Europos idėjos beieškant“. Renginį organizavo Lenkijos institutas Vilniuje, bendradarbiaudamas su Rumunijos ir Lenkijos ambasadomis bei VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakultetu.
Trijų jūrų iniciatyva yra bendradarbiavimo platforma, kurią inicijavo Lenkija ir Kroatija kartu su dvylika valstybių, esančių tarp Adrijos, Baltijos ir Juodosios jūrų. Bendradarbiavimo formato tikslas – stiprinti Europos Sąjungos sanglaudą stiprinant Centrinės Europos šalių infrastruktūrą, energetinį ir ekonominį bendradarbiavimą. Trijų jūrų iniciatyva gali būti regiono šalių galimybė įveikti infrastruktūrines kliūtis ir suprasti abipusį rinkų patrauklumą. Trijų jūrų iniciatyvos nariai yra: Austrija, Bulgarija, Kroatija, Čekija, Estija, Lietuva, Latvija, Lenkija, Rumunija, Slovakija, Slovėnija ir Vengrija.
Seminare dalyvavo dr. Paweł Ukielski (Lenkijos mokslų akademijos Politikos mokslų institutas, Lenkija), Olivia Toderean (Politinės analizės ir planavimo departamentas, Užsienio reikalų ministerija, Rumunija), Dainius Baublys (LR Užsienio reikalų ministerija, Lietuva), prof. Alpo Rusi (Suomija). Seminarą vedė politologas, VDU lektorius Mindaugas Norkevičius.
Foto Jonas Petronis