PMDF dienos

VDU-Rugsejo-I-15-300x200Gegužės 3-7 dienomis vyks Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto (PMDF) organizuojamų PMDF dienų renginiai. Jų metu Lietuvos ir užsienio politikos ekspertai bei įvairių tarptautinių institucijų ir organizacijų atstovai ves viešas paskaitas, diskusijas, rengs debatus šiuolaikiniams politiniams procesams ir ateities perspektyvoms aptarti.

„Džiugu, kad šiemet PMDF dienos yra tokios įvairiapusės ir tarptautiškos. Programoje gausu renginių, skirtų moksleiviams, studentams, dėstytojams bei Kauno miesto bendruomenei, o paskaitas skaitys dėstytojai iš Lenkijos, Prancūzijos, Azerbaidžano. Prie diskusijų prisijungs ir VDU užsienio studentai“, – trumpai svarbiausius programos aspektus pristato PMDF dekanas prof. Šarūnas Liekis.

Atvirų durų diena moksleiviams

Gegužės 3 d. atvirų durų dienos moksleiviams metu bus pristatomos PMDF bakalauro studijų programos. Moksleiviai turės galimybę pabendrauti su fakultete studijuojančiais užsienio studentais, dalyvauti komandinėse darbo grupėse ir ugdyti savo, kaip būsimų lyderių įgūdžius. PMDF bendruomenė rengs ekskursiją po fakultetą. Dienos pabaigoje vyks protų mūšis, kuriame savo turimas žinias demonstruos mokiniai ir dėstytojai.

DSC_7265

VDU – Jungtinių Tautų organizacijos simuliacija

PMDF dienų metu, gegužės 4 d., vyks studentų inicijuojama Jungtinių Tautų Organizacijos (JTO) Saugumo tarybos simuliacija, kurioje bus imituojamas Sirijos konflikto klausimo svarstymas.

Simuliacijoje numatomos – Sirijos, Turkijos, Graikijos, Egipto, Vengrijos, Prancūzijos, Libijos, Irako, Kanados, Vokietijos, Švedijos, Saudo Arabijos, Rusijos, Kinijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Jungtinės Karalystės, Jordanijos, Libano valstybių delegacijos.

Specialiai PMDF – tarptautiniai pranešimai

Šiemet PMDF dienų metu atvyksta net keletas vizituojančių dėstytojų, kurie savo pranešimais VDU kels diskusijas apie šiandienines politines problemas. Vienas jų – Ecole Polytechnique universiteto (Paryžius) doktorantas Matthieu Grandpierron, kuris pristatys Prancūzijos diplomatinę politiką bei šalies taikomus būdus tarptautinėms krizėms spręsti.

VDU svečiuosis ir Azerbaidžano nacionalinės mokslų akademijos Orientalistikos instituto docentė dr. Afsana Mammadova, kuri nagrinės Azerbaidžano multikultūrinę politiką.

Europoje ir Pasaulyje vis dar itin aktuali Ukrainos politinė situacija. Ją aptars Lenkijos Torūnės Mikalojaus Koperniko universiteto dėstytoja habil. dr. Antonina Kozyrska. To paties universiteto dėstytoja habil. dr. Dorota Michaluk skaitys paskaitą apie baltarusių mažumų bendruomenes Lenkijoje.

Vienas svarbiausių PMDF dienų svečių – NATO ginklų kontrolės ir koordinacijos skyriaus vedėjas William Alberque, kuris viešos paskaitos metu pristatys, kaip NATO dalyvauja įvairių krizių sprendimuose. PMDF fakulteto prodekanės dr. Gintarės Žukaitės teigimu, William Alberque VDU lankosi jau ne pirmą kartą, o tai parodo, kad tiek NATO svarbi Lietuva, tiek ir studentai domisi tarptautiniu saugumu. William Alberque studentams taip pat papasakos ir apie įsidarbinimo bei praktikos galimybes šioje tarptautinės reikšmės organizacijoje.

DSC_2148

Ar Kaunas būsimas Detroitas?

Politikai skirtų renginių metu Kauno miesto ir universiteto bendruomenė laukiama intriguojančiuose politinių partijų debatuose: „Jaunimo perspektyvos Kaune: būsimasis Detroitas ar rytojaus miestas?”. Juose bus aptariama dabartinė Kauno padėtis, netinkami politikos pavyzdžiai ir filosofiškai žvelgiama, kaip Kaunas galėtų atrodyti ateityje. Pasak debatų moderatoriaus, VDU PMDF Viešojo administravimo katedros vedėjo prof. dr. Mindaugo Jurkyno, dalyvauti ir diskutuoti kviečiamas kiekvienas Kauno miesto gyventojas, kuris nori saugios ir švarios aplinkos, perspektyvių galimybių plėtoti idėjas ir puoselėti harmoningą atmosferą.

„Iniciatyva organizuoti politinių partijų debatus Kauno jaunimo perspektyvų tematika kilo matant tiek daug veržlių, pilietiškų ir aktyvių jaunų žmonių Lietuvoje, o ypatingai Kaune. Jaunimas yra visuomenės ateitis, todėl jo poreikiai ir norai turi būti išgirsti, o miestas, kuriame gyvena – pilnas galimybių tobulėti ir veikti savo bei visuomenės labui. Iš politinių partijų atstovų tikimės išgirsti, kaip tai pasiekti”, – apie debatų idėją pasakoja renginio koordinatorė Kristina Vabinskaitė.

DSC_2169

Dėmesys mokslo sklaidai

PMDF gegužės 5 dieną skiria mokslinių tyrimų sklaidai, o svarbiausias renginys – jau kasmetine tapusi konferencija. Joje dalyvaus jaunieji mokslininkai ir aptars šiuolaikinius politikos procesus Lietuvoje ir pasaulyje. „Šiemet konferencijoje bus skaitoma ypač daug pranešimų. Džiaugiamės, kad dalyvaus ne tik dėstytojai bei doktorantai, bet ir mokslinius tyrimus atliekantys magistrantai“ – teigia prodekanė dr. Gintarė Žukaitė.

 PMDF dienos VDU organizuojamos jau šeštą kartą. Prie renginių organizavimo prisideda ir įvairūs universiteto klubai – Amerikos studijų klubas, Jungtinių Tautų studentų klubas, Akademinis politologų klubas, Tarptautinė debatų švietimo asociacija  ir PMDF savanoriai.

Renginių programa

Daugiau informacijos:

VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakultetas

Gedimino g. 44-102, LT-44246 Kaunas, Lietuva

Tel. (8 37) 206 709

El. paštas dek@pmdf.vdu.lt

Internetas www.pmdf.vdu.lt