Baltarusijos tyrinėtojų kongresas šiemet vyks Varšuvoje

Rugsėjo 15-17 d. Varšuvoje, Lenkijoje bus surengtas jau 7-asis Baltarusijos Tyrinėtojų Kongresas – projektas, kurį nuo 2010 m. vykdo VDU PMDF Česlovo Milošo centras, LDK institutas ir Politikos mokslų institutas „Politinė sfera“.

Šis Kongresas tapo svarbiausiu kasmetiniu Baltarusijos akademiniu renginiu, į kurį susirenka 500-600 dalyvių iš viso pasaulio, kurių didžioji dalis – pagrindinių Baltarusijos studijų ir tyrimų institucijų atstovai. Šį Baltarusijos humanitarinių ir socialinių mokslų renginį buvo nuspręsta organizuoti už Gudijos ribų dėl ten egzistuojančios cenzūros ir apribojimų laisvai minčiai.

Visuomet vykęs Kaune, šiemet Kongresas buvo perkeltas į Varšuvą dėl finansinių sunkumų. Kaip įprasta, Kongrese visas tris dienas paraleliai vyks apie 20 sekcijų, skirtų Gudijos politikai, kultūrai, istorijai ir  filologijai. Jau tapo tradicija, kad Kongreso metu apdovanojama geriausia per praeitus metus paskelbta publikacija, skirta Baltarusijai. Šiemet šalia baltarusių bus apdovanoti ir vokiečių autoriai, rašę apie Gudiją.

Kongrese dalyvauja PMDF Česlovo Milošo centro mokslininkai dr. Tomasz Blaszczak, dr. Rūstis Kamuntavičius bei VDU Istorijos katedros doktorantai.

Kongreso plakatas

Kongreso programa ir kita informacija