Debatai „Jaunimo perspektyvos Kaune: būsimasis Detroitas ar Rytojaus Miestas?“

16-things-you-have-to-explain-to-out-of-towners-about-detroitGegužės 4 d. 11:15 Politikos mokslų ir diplomatijos fakultete (Gedimino g. 44-302) vyks nevyriausybinės organizacijos Akademinio politologų klubo organizuojami priešrinkiminiai debatai „Jaunimo perspektyvos Kaune: būsimasis Detroitas ar Rytojaus Miestas?“. Šis renginys yra VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto dienų dalis.

Diskusijos tikslas – sužinoti, kokios galimybės netolimoje ateityje laukia jauno žmogaus ir koks šiandieninis jaunimo santykis su Kaunu. Ar Kaunas – tai perspektyvomis ir idėjomis grįstas „Rytojaus“ miestas? O gal tik emigracijos, nusikaltimų kamuojamas, mažai vilties turintis būsimasis „Detroitas“? Bus analizuojamos įvairios jaunimą dominančias sritys: švietimo sistema, jaunimo psichologinė sveikata, emigracija, užimtumas, NVO veikla visuomenėje, jaunimo nusikalstamumas, jo prevencija ir kt.

Diskusijoje dalyvaus Valstiečių ir žaliųjų sąjungos sąrašo lyderis Saulius Skvernelis, Kauno miesto vicemeras ir Liberalų sąjūdžio narys Simonas Kairys, Europos parlamento narys ir Tėvynės sąjungos pirmininkas Gabrielius Landsbergis, Kauno miesto mero patarėjas švietimo ir sveikatos apsaugos klausimais, Lietuvos socialdemokratų partijos narys Dainius Pavalkis,  Darbo partijos narys, seimo pirmininkės pavaduotojas Vydas Gedvilas.

Debatų moderatorius – Viešojo administravimo katedros vedėjas prof. dr. Mindaugas Jurkynas.