Diskusijos apie savivaldą ir gyventojų dalyvavimą

pexels-photo-700x4332015 m. kovo mėnesį pirmą kartą tiesiogiai rinkome merus. Prieš kelias dienas balsavome renkant naująjį 2016 m. Seimą. Ar galime įvertinti tam tikrus savivaldos ir mero valdymo pokyčius? Ar naujasis Seimas imsis reikalingų savivaldos reformų, įgalinančių didesnį vietos bendruomenių ir gyventojų įtraukimas į vietos politinius sprendimus? Kokia Lietuvos gyventojų nuomonė apie savivaldos tikslus, galimybę įsilieti į vietos problemų sprendimą, kaip vertinamas mero vaidmuo ir funkcijos?

Spalio 20 d., ketvirtadienį, 15-17 val., Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Mokslo ir studijų centre (Putvinskio g. 23, 310 auditorija) vyks diskusija – seminaras „Kokio mero reikia gyventojams? Savivalda ir gyventojų dalyvavimas“, kuris skirtas akademinei bendruomenei bei praktikams, dirbantiems savivaldos srityje. Seminare dalyvauja ir VDU partneris – Kauno bendruomenių centrų asociacija, kuriai atstovaus prof. Ramūnas Navickas.

Seminare bus pristatomi Lietuvos gyventojų apklausos rezultatai. Apklausa buvo siekiama ištirti Lietuvos gyventojų požiūrį į besikeičiančias mero funkcijas bei lyderystės pozicijas, taip pat įvertinti vietos valdymo reformų poveikį vietos gyventojų dalyvavimui savivaldoje.

Taip pat bus pristatyti ir pirminiai dvidešimt penkiose Europos šalyse atlikto merų tyrimo „Politiniai lyderiai Europos miestuose“ rezultatai. Tyrime buvo keliami tokie klausimai, kaip veikia galios pasiskirstymo mechanizmas tarp mero, tarybos ir administracijos direktoriaus, kokie merų politinės karjeros aspektai, kaip merai suvokia savo vaidmenį vietos bendruomenėje, kokios jų sąsajos su vietos verslu, piliečių organizacijomis, kitomis asociacijomis, kokios vyrauja nuostatos dėl savivaldybių modernizavimo, viešųjų paslaugų teikimo, vietos ekonominės plėtros,  kaip vertinami santykiai su centrine valdžia, savo partijos lyderiais.

Renginys organizuojamas įgyvendinant Lietuvos mokslo tarybos finansuojamą Mokslininkų grupių projektas Nr.MIP-031/2015 „Lietuvos merai: politinės lyderystės dėmenys vietos savivaldoje“.

Renginio programa