E. Petručionis: nebijokite kalbinti dėstytojų ir absolventų

Skaitmeninės reklamos agentūros “Socialus marketingas” reklamos skyriaus vadovas Edgaras Petručionis dalijasi mintimis apie politikos mokslų bakalauro bei Šiuolaikinės Europos politikos studijas.
Kas paskatino pasirinkti būtent politikos mokslų ir Šiuolaikinės Europos politikos magistro studijas ir kodėl iš daugelio universitetų siūlomų programų pasirinkote studijuoti būtent Vytauto Didžiojo universitete? Tai buvo laimingas atsitiktinumas ar ilgai gvildentas noras?
Puikiai pamenu save dvyliktoje klasėje – labai ilgai ir atidžiai nagrinėjau keleto Lietuvos universitetų studijų programas. Vienas iš jų buvo Vytauto Didžiojo universitetas. Jis atkreipė mano dėmesį ne tik dėl būrio girdėtų dėstytojų pavardžių, bet ir dėl artes liberales principų, kurie yra taikomi organizuojant studijas bei mokslo tyrimus. Taigi, tai nebuvo atsitiktinumas, o labiau – planuotas pasirinkimas, kurį nulėmė laisva humanistinė dvasia studijų metu ir galimybė pačiam projektuoti laiką universiteto rėmuose.
Ką jums davė VDU politikos mokslų ir Šiuolaikinės Europos politikos magistro studijos?
Kadangi savo karjeros nusprendžiau nesieti su politologija, iš kolegų dažnai sulaukiu klausimų apie savo studijų pasirinkimą. Visiems jiems atsakau tą patį – Lietuvoje nėra brandesnės studijų programos, kuri savyje talpintų tiek daug skirtingų dalykų: giluminę Lietuvos politinės sistemos analizę, tarptautinius santykius, politikos istoriją, filosofiją, kalbos kultūrą, etiketą, projektų valdymą ir loginį mąstymą… ir tai dar ne viskas! Šių dalykų visuma darbo rinkai paruošia universalų ir išsilavinusį darbuotoją, kurio profesinis akiratis yra be galo platus.
Kas Jums labiausiai patiko VDU? Kokius išskirtumėte universiteto pliusus/privalumus?
Be abejonės – draugiški santykiai su VDU Politikos mokslų ir diplomatijos universiteto dėstytojais. Nepaisant to, jog jie yra savo atitinkamų mokslo sričių ekspertai, niekada studento nuomonės nelaiko prastesne ar mažiau teisinga. Kiekviena diskusija su dėstytojais buvo papildoma galimybė ne tik panaudoti jau sukauptas žinias, bet ir mokytis iš jų įtaigos meno.
Ką veikiate šiuo metu?
Esu visas skaitmenines reklamos paslaugas teikiančios agentūros “Socialus marketingas” reklamos skyriaus vadovas. Man kasdien tenka susidurti su vienomis sudėtingiausių lietuviškų reklamos kampanijų Facebook, Google, LinkedIn, Instagram ir kituose kanaluose, teikti konsultacijas didiesiems prekių ženklams, naujienų portalams.
Trys pagrindiniai dalykai, kuriuos turėtų daryti studentas, kad pasiektų tai, ką pasiekėte Jūs, arba daugiau..?
•Nebijoti prisiimti atsakomybės tiek universitete, tiek už jo ribų.
•Tinkamai išnaudoti studijų teikiamas galimybes ir dalyvauti nevyriausybinių organizacijų veikloje.
•Nuolat tobulėti. Specialistas, kuris nesidomi naujausiomis savo veiklos sferos tendencijomis, šiuolaikinėje darbo rinkoje turi ne tik mažą potencialą, bet ir trumpą galiojimo laiką.
Kokius savo pasiekimus labiausiai vertinate?
Nemėgstu vertinti savo pasiekimų ir vadovaujuosi paprasta taisykle – tegul darbai patys kalba už save. Tiesa, esu be galo laimingas, jog studijų metu teko aktyviai prisidėti prie “Akademinio politologų klubo” veiklos ir užimti pirmininko pareigas. Šį laiką dar ir dabar prisimenu su šypsena veide.
Ar studijos VDU PMDF galėjo prisidėti prie dabartinės Jūsų karjeros? Jeigu taip, tai kokiu būdu?
Bet kurios studijų programos, kurias pasirenka nauji studentai, vienaip ar kitaip prisideda prie jų karjeros. Baigę mokyklą, universitete pradedame naują savo gyvenimo etapą, kuris praplečia mūsų akiratį ir priverčia į pasaulį pažvelgti kitu kampu. O tuomet jau nuo mūsų pačių priklauso, kiek daug naujų dalyku norime įsisavinti.
Ko palinkėtumėte svajojantiems ar besiruošiantiems studijuoti VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakultete?
Sau galvoje aiškiai susidėliokite prioritetus ir ateities planus. O jei kyla abejonių dėl studijų programų pasirinkimo, nebijokite pakalbinti dėstytojų ir fakulteto absolventų – jie tikrai nuoširdžiai patars ir papasakos, koks VDU PMDF yra iš tikrųjų.
Kuriais metais studijavote ir baigėte studijas? Kurią programą?
2014 m. baigiau Politikos mokslų bakalauro studijas.
2016 m. baigiau Šiuolaikinės Europos politikos magistro studijas.