Edukacininis seminaras „NVO dalyvavimas, vietos valdymas ir reformos“

Sausio 16-19 dienomis baltarusių aktyvistai dalyvavo VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto organizuojamuose (PMDF) specialiuose edukaciniuose seminaruose „NVO dalyvavimas, vietos valdymas ir reformos“.
Šis seminaras tapo paskutiniu neformaliojo švietimo programos, apimančios atrinktus VDU Viešosios politikos ir administravimo magistrantūros kursus, žingsniu. Programa skirta buvusiems valstybės tarnautojams, politiniams aktyvistams Baltarusijoje ir užsienyje, karjeros specialistams bei aktyviems piliečiams iš paprastų bendruomenių, besidomintiems politinių procesų studijomis ir analize. Iš 170 paraiškų buvo atrinktos 65 internetiniams kursams ir 24 galutiniam seminarui.
Seminaro metu dalyviai lankė PMDF dėstytojų paskaitas apie vietos savivaldą ir reformas Lietuvoje, advokacijos kampanijas ir NVO vaidmenį. Vizito Birštono savivaldybėje metu baltarusių aktyvistai susitiko su vietos valdžios atstovais. Seminaro programoje taip pat buvo paskaita apie Lietuvos ir Baltarusijos istoriją, po kurios vyko ekskursija po Kauną, bei lankymasis Kauno m. muziejuje.
Seminaras, kaip baigiamasis edukacinės programos renginys, suteikė unikalią galimybę Baltarusijos dalyviams mokymosi internetu metu įgytus teorinius įgūdžius sujungti su praktiniais demokratinio valdymo atvejais Lietuvoje.