Europa ant slenksčio: pabėgėlių krizės sprendimas

ref-300x200Kovo 15 d., antradienį, 18 val., VDU mažojoje salėje (S. Daukanto g. 28) vyks diskusija anglų kalba „Europe on the Brink: Addressing the Refugee Crisis“ („Europa ant slenksčio: pabėgėlių krizės sprendimas“), kurią organizuoja VDU Jungtinių Tautų studentų klubas ir Kauno tarptautinė medicinos studentų atstovybė.

Diskusijoje bus aptariama Europos Sąjungos (ES) kaip tarptautinės, antnacionalinės organizacijos ateitis bei pabėgėlių, paliekančių karo alinamas valstybes, likimas.

Pabėgėlių, atvykstančių į Europą, skaičius kasdien auga, o tai kelia įtampą tarp ES valstybių narių, tuo tarpu sprendimai dėl integracijos politikos susiduria priešpriešoje su sprendimais dėl pabėgėlių grąžinimo.

Prieš diskusiją bus pristatyti šešiose valstybėse atlikti nedideli tyrimai, kurie yra glaudžiai susiję su pabėgėlių krize. Tyrimuose nagrinėjamos prieglobsčio politikos, į valstybes atvykstančių pabėgėlių skaičiai, vietos gyventojų požiūriai į pabėgėlius bei smurto prieš atvykstančiuosius atvejai.

Diskusijoje taip pat bus kalbama apie tai, kaip pabėgėlių krizė sukelia sunkumų arba verčia keisti politines sienas (Šengenas) ir kaip imigracija sudaro problemų Europos visuomenės viduje (kultūrų sandūros, smurto protrūkiai, kraštutinių dešiniųjų judėjimų augimas ir t. t.). Taip pat bus tiriama, kaip žiniasklaida perteikia krizę ir kaip tai sukuria tam tikrą pabėgėlių įvaizdį.

Renginyje bus diskutuojama apie Graikiją, Vokietiją, Vengriją, Turkiją, Jungtinę Karalystę ir Lietuvą.

Diskusija vyks anglų kalba.

Renginio puslapis socialiniame tinkle „Facebook“