Europos ir JAV ekspertai svarstė Europos Energetinės Sąjungos ateitį

SausiDSC_5063o 27-28 d. VDU vyko tarptautinė konferencija „Europos Energetinė Sąjunga: kodėl mums jos reikia ir kaip ją padaryti veiksmingą?“. Konferenciją buvo surengta Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto iniciatyva, bendradarbiaujant su Konrado Adenauerio Fondu, LR Užsienio reikalų ministerija ir LR Energetikos ministerija.

Konferencijos tikslas buvo aptarti Europos Energetinės Sąjungos galimybes sėkmingai veikti, galimus šio formato veikimo trikdžius, siekiant Europos valstybių vienybės energetikos sektoriuje. Buvo aptarta energetinių salų integracija, pabrėžiant Baltijos valstybių sėkmingą veiklą prisijungiant prie kontinentinės Europos ir Skandinavijos valstybių energetikos infrastruktūros. Taip pat buvo įvertinti procesai globalioje energetikos rinkoje ir jų poveikis ES valstybių narių energetiniam saugumui.


Konferenciją atidarė LR Užsienio reikalų viceministras Raimundas Karoblis, Universiteto rektorius Prof. Juozas Augutis, Konrado Adenauerio fondo vadovė Baltijos šalyse ir Skandinavijoje Elisabeth Bauer. Plenarinį pranešimą skaitė LR Energetikos ministras Rokas Masiulis. Konferencijoje dalyvavo ekspertai iš JAV, Junginės Karalystės, Švedijos, Čekijos, Lenkijos, Ukrainos, VDU Energetinio saugumo tyrimų centro tyrėjai, ministerijų atstovai.