Įrodymais grįstos komunikacijos gairės

Vienas kertinių ERUM projekto etapų – VDU Viešosios komunikacijos katedros dėstytojų prof. dr. Kristinos Juraitės ir doc. dr. Inesos Bunevičienės parengtos komunikacinės gairės, skirtos studentams, tyrėjams ir žurnalistams. Šios gairės padės studentams ar tyrėjams savo atliekamuose tyrimuose, o žurnalistams – komunikaciniuose projektuose – aiškiau dalintis moksline informacija, ugdyti kompetenciją, tobulinti įgūdžius bei padėti plačiajai visuomenei geriau suprasti žiniasklaidos vaidmenį perteikiant moksliniais faktais paremtą informaciją.

Gairės parengtos remiantis ERUM projekto komandos atliktu tyrimu apie kontraversiškas temas žiniasklaidoje, žurnalistų ir žiniasklaidos srityje dirbančių profesionalų apklausa bei mokslinių šaltinių analize. Apklausoje dalyvavusių žurnalistų ir žiniasklaidos srities profesionalų buvo paprašyta nurodyti darbinę patirtį, įvertinti etinius standartus žurnalistikoje, įvardyti naudojamas faktų tikrinimo priemones ir procedūras bei žurnalistikai ir žiniasklaidai dėl COVID-19 grėsmės kilusius iššūkius.

COVID-19 pandemija parodė, jog nuolat kintančiame informacijos pasaulyje, gairės, kurios padėtų mokslininkams ir žiniasklaidos atstovams geriau dalintis turima informacija, yra ypatingai reikalingos. Kaskart susidurdami su moksline informacija, žurnalistai savo darbe turėtų vengti melagingų faktų, o tyrėjai – stengtis kuo suprantamiau plačiajai auditorijai perteikti informaciją apie savo atliekamus tyrimus ar jų metu gautus rezultatus.

Šios VDU Viešosios komunikacijos katedros dėstytojų ir ERUM projekto partnerių paruoštos gairės yra naudingas įrankis tiek būsimiems tyrėjams, tiek savo karjeros keliu dar tik pradedantiems žengti žurnalistams.

Išsamiau su gairėmis galima susipažinti šiame puslapyje.