Konferencija „Lietuvos ir Lenkijos santykių dinamika“

nuotraukaRugsėjo 15-16 dienomis Vytauto Didžiojo Universitetas kartu su Lenkijos Respublikos ambasada Vilniuje bei Lenkijos Institutu Vilniuje organizuoja konferenciją „Lietuvos ir Lenkijos santykių dinamika“, skirtą Lenkijos ir Lietuvos diplomatinių santykių atkūrimo 25-mečiui.

Konferenciją pradės Lenkijos Respublikos ambasadorius Lietuvoje Jarosław Czubiński, o inauguracinę paskaitą skaitys buvęs Lenkijos Respublikos užsienio reikalų viceministras, buvęs Europos Parlamento narys dr. Paweł Kowal. Konferencijos metu bus pristatyti mokslinių tyrimų rezultatai apie Lenkijos ir Lietuvos santykių dinamiką istorijos, filologijos, politologijos, ekonomikos, sociologijos ir kitų socialinių bei humanitarinių mokslų srityse.

Rugsėjo 15 d., 16:00 val., Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekoje-muziejuje (S. Daukanto g. 25, Kaunas) vyks diskusija remiantis Sławomiro Cenckiewicziaus ir Adamo Chmieleckio knyga „Prezydent Lech Kaczyński 2005–2010“. Pagrindinė pristatymo, kuriame dalyvaus publikacijos autorius ir kviestiniai svečiai iš Lenkijos ir Lietuvos, tema Lenkijos ir Lietuvos užsienio politika Lecho Kaczyńskio ir Valdo Adamkaus kadencijos laikotarpiu, ypač jų aktyvių veiksmų Rytų Europoje kontekste.

Knygos pristatyme ir diskusijoje dalyvaus habil. dr. Sławomir Cenckiewicz, dr. Paweł Kowal, Seimo vicepirmininkas Jaroslav Narkevič, ambasadorius dr. Žygimantas Pavilionis bei VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto dekanas dr. Šarūnas Liekis. Sveikinimo žodį tars Lenkijos Respublikos ambasadorius Jarosław Czubiński ir VDU profesorius dr. Egidijus Aleksandravičius.

Rugsėjo 16 d., 12:00 val. vyks diskusija „Lenkija ir Lietuva praėjus 25 metams nuo diplomatinių santykių atnaujinimo – kur esame ir kur einame? Kaip galime prisidėti prie Europos stabilumo ir gerovės?“ (S. Daukanto g. 28, VDU mažoji salė), kurios metu pasisakys Lenkijos Respublikos Užsienio Reikalų Ministro Politinio Kabineto Direktorius Jan Parys, Lietuvos Respublikos URM politikos direktorius Rolandas Kačinskas, taip pat ambasadorius Vygaudas Ušackas, dr. Giedrius Česnakas, Lenkijos tarptautinių santykių instituto atstovas dr. Marcin Terlikowski bei VDU Politinių mokslų ir diplomatijos fakulteto dekanas dr. Šarūnas Liekis. Diskusiją moderuos dr. Andžej Pukšto.

Konferencija vyks anglų kalba. Visą renginių sąrašą žiūrėti konferencijos programoje.