Konferencija Lietuvos ir Lenkijos valstybių atkūrimo šimtmečiui paminėti

Vytauto Didžiojo universiteto Politikos mokslų ir diplomatijos fakultetas bendradarbiaudamas su Varšuvos universitetu, Mykolo Romerio universitetu, Lenkijos Respublikos ambasada Vilniuje, Lenkijos institutu Vilniuje, LR Užsienio reikalų ministerija ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės institutu birželio 20 – 21 d., Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje (Gedimino pr. 51, Vilniuje) organizuoja tarptautinę konferenciją „1918 metai Lietuvoje ir Lenkijoje iš dabartinės Vidurio-Rytų Europos perspektyvos: istorija, politika, kultūra“ skirtą Lietuvos ir Lenkijos valstybių atkūrimo šimtmečiui.

Konferencija siekiama aptarti Lietuvos ir Lenkijos bei kitų Vidurio ir Rytų Europos šalių kelią į nepriklausomybių atkūrimą. Taip norima pristatyti naujausius XX amžiaus pradžios lietuvių ir lenkų tautinių sąjūdžių raidos tyrimus bei požiūrius į Lietuvos ir Lenkijos politinę tradiciją. Greta istorinių temų, konferencijos pranešėjai gvildens šiuolaikinio pasaulio problemas: dabartinių Lietuvos ir Lenkijos, kitų Vidurio ir Rytų Europos valstybių užsienio politikos paradigmas, vietą kontinento ir pasaulio raidoje.

Tarptautiniame renginyje kviečiami dalyvauti istorikai, politologai, sociologai, kultūrologai, filologai ir kitų sričių mokslininkai, norintys pasidalinti savo tyrimais apie Lietuvos, Lenkijos ir kitų šalių istorines, politines ir kultūrines dimensijas, Valstybingumo šimtmečio atkūrimo kontekste.

Dalyvių paraiškos laukiamos iki gegužės 10 d. Prašome atsiųsti pranešimo santrauką (iki 1500 spaudos ženklų) ir trumpą gyvenimo aprašymą (iki 1000 spaudos ženklų). Paraiškas siųsti el. paštu: andzej.puksto@vdu.lt

1918 metai Lietuvoje ir Lenkijoje iš dabartinės Vidurio-Rytų Europos perspektyvos