Konferencija prof. Leonido Donskio atminimui
Pagerbiant filosofo, VDU profesoriaus Leonido Donskio atminimą, gegužės 11–12 dienomis vyks tarpdisciplininė konferencija „Interdisciplinary Intellectual Practices and Moral Imagination of Leonidas Donskis“ („Leonido Donskio tarpdisciplininės intelektualinės praktikos ir moralinė vaizduotė“).
Humanitarinių ir socialinių mokslų konferenciją organizuoja VDU Filosofijos ir socialinės kritikos katedra. Renginys skiriamas prof. L. Donskio apmąstymams ir tyrinėjimams.
Konferencijos mokslinio komiteto nariai: prof. Gintautas Mažeikis (VDU), prof. Ineta Dabašinskienė (VDU), Olli Loukola (Helsinkio universitetas), Oleksandr Butsenko ( NVO Demokratija per kultūrą), Egidijus Aleksandravičius (VDU), J. D. Mininger (LCC, VDU).
Tarp konferencijos dalyvių – Vrije universiteto (Nyderlandai) docentė Ida Sabelis, BISLA koledžo (Slovakija) rektorius Samuel Abraham, Maskvos „Carnegie“ centro analitikė Lilija Ševcova, Bolonijos universiteto (Italija) profesorius Stefano Bianchini, Vrije universiteto (Nyderlandai) docentas Frans Kamsteeg, Macquarie universiteto (Australija) profesorė Alison Pullen, sovietologas, prof. Robertas van Vorenas (VDU), doc. dr. Jurga Jonutytė (VDU), ES ambasadorius Rusijoje Vygaudas Ušackas, istorikas, prof. dr. Egidijus Aleksandravičius (VDU), filosofas, prof. Gintautas Mažeikis ir kiti.
Renginys padalintas į penkias sekcijas:
- „Leonido Donskio filosofija“
- „Tarpdisciplininės studijos: viešieji intelektualai, kultūriniai kritikai ir žmogaus teisės
- „Distopinis optimizmas ir nostalgiškas realizmas XXI a. akademijoje“
- „Viešoji politika“
- Studentų sekcija.
Konferencijos temos siejamos su prof. L. Donskio vykdytais tyrimais: lyginamoji civilizacinė analizė ir O. Spengleris; nacionalizmo teorijos ir ideologijos problema; idėjų istorija ir socialinės ir politinės filosofijos istorija; moralinė vaizduotė ir modernybės trajektorijos; Renesanso ir Baroko filosofija; literatūros ir politikos sankirtos; distopijų ir utopijų kritikai; socialistinės inteligentijos transformacija į Vakarų viešuosius intelektualus; Europos kultūrinė ir politinė idėja; Europos ir žmogaus teisių nesutarimai; naujas pilietinis pasipriešinimas ir žmogaus teisės Rusijoje; moderni tapatybė ir kosmopolitiškumas; blogio problema ir neapykantos formos takioje modernybėje; viešojo intelektualo vaidmuo (vaidmenys) visuomenėje.