M. Z. Belmehdi: privalumas turtinga bei moderni biblioteka
Savo patirtimi apie Tarptautinės politikos ir vystymo studijas dalinosi VDU studijuojantis marokietis Mohamed Zakaria Belmehdi.
Kas paskatino pasirinkti būtent tokios krypties – tarptautinės politikos ir vystymo studijas ir kodėl iš daugelio universitetų siūlomų programų pasirinkote studijuoti būtent Vytauto Didžiojo universitete?
Mane traukia politikos mokslai, o dėstoma programa bei dalykai pasirodė labai įdomūs. Prieš atvažiuojant į Vytauto Didžiojo universitetą, visur ieškojau tinkamų politikos mokslų studijų anglų kalba. Radęs šias studijas VDU, iš karto pasirinkau jas, nes mane labai traukia Lietuva.
Jau studijuojate paskutinius metus, tad galbūt galėtumėte pasakyti, ką jums davė VDU tarptautinės politikos ir vystymo studijos?
Tarptautinės politikos ir vystymo studijos pagilino mano žinias apskritai, praplėtė suvokimą, kas yra politika. Sužinojau, kaip vystosi politika tam tikruose pasaulio regionuose. Šiuo metu galėčiau pasakyti, kad esu daug labiau pažengęs ir įsigilinęs tarptautinėje politikoje nei tuomet, kai atvažiavau čia pirmais metais. Nors manau, kad man vis dar reikia daug stengtis ir mokytis.
Kas Jums labiausiai patiko VDU? Kokius išskirtumėte universiteto pliusus?
Labai sunku išskirti vieną pliusą, aš esu 99 proc. patenkintas savo studijomis. Dauguma dalykų man yra įdomūs ir patinka, dauguma dėstytojų man padeda. Pati mokymosi sistema, renginiai, veiklos man labai patinka. VDU pliusai: aukšta mokslo kokybė, lanksti ir decentralizuota mokymosi sistema, daug įvairių renginių bei veiklų, tarptautinė aplinka ne tik tarp dėstytojų, bet ir studentų, draugiški dėstytojai, administracija ir žinoma studentai. Taip pat vienas iš privalumų yra turtinga bei moderni biblioteka. VDU trūkumai: mano nuomone, A ir B dalykų sistema turėtų būti pertvarkyta arba išvis jos atsisakyta, taip pat būtų geriau, jei dar pirmame kurse būtų akademinio rašymo paskaita.
Ar studijuodamas užsiėmėte ir kokia nors papildoma veikla? Dalyvavote universiteto klubų ar kitų organizacijų veikloje? Ką jums ši veikla davė? Ką patartumėt jauniems kolegoms?
Save galėčiau pavadinti pačiu aktyviausiu tarptautiniu studentu, nes dalyvavau beveik visuose ESN organizuojamuose renginiuose. Vėliau ir pats prisijungiau prie šios organizacijos, taip pat dalyvavau ir kitų organizacijų veiklose, tokių kaip akademinis politologų klubas, Rytų Azijos klubai ir t.t. Visa sukaupta patirtis man buvo labai naudinga, ypač organizacijų, susijusių su politika, ten išmokau lengviau išreikšti save. Vienuose klubuose buvau dėl to, kad ten būdavo smagu, kituose dėl to, kad galėjau pažinti kitas kultūras ir, žinoma, visos šios organizacijos leido man susipažinti su nuostabiais žmonėmis. Deja, taip pat galėčiau įvardinti ir 3 pagrindinius sunkumus, su kuriais susidūriau: pirma, ne visos organizacijos yra atviros užsieniečiams; antra, kai kurios organizacijos yra labai suvaržytos ir nepriima kitokios nuomonės ir, galiausiai, nežinau kodėl, bet tarptautiniai studentai nesidomi aktyvia veikla po paskaitų. Jaunesniems savo kolegoms siūlyčiau būtų aktyviais. Labai daug studentų domisi kitomis kultūromis, todėl nereikėtų bijoti būti ambasadoriais savo kultūros.
Ar pasinaudojote universiteto siūlomomis Erasmus+ ar dvišalių mainų galimybėmis? Jei taip, ar išvykimas buvo naudingas? Kokios patirties pasisėmėte? Ar studijos kitose valstybėse skiriasi nuo lietuviškųjų? Jei ne, kodėl nevykote?
Deja, bet dėl asmeninių priežasčių netapau Erasmus studentu. O taip pat, trečias ir ketvirtas kursas yra labai įdomūs, dėl to nenorėjau jų praleisti. Nors ir nestudijavau užsienyje, tačiau buvau išvykęs