Nauja prof. M. Jurkyno ir doc. I. Unikaitės-Jakuntavičienės mokslo studija „Politinės partijos Lietuvoje: rinkimai, lyderiai ir finansavimas”

Džiaugiamės, galėdami pranešti, jog jau galima susipažinti su Politikos mokslų ir diplomatijos fakuleto Politologijos katedros vedėjo prof. Mindaugo Jurkyno ir doc. dr. Ingridos Unikaitės-Jakuntavičienės nauja mokslo knyga „Politinės partijos Lietuvoje: rinkimai, lyderiai ir finansavimas” (VDU, 2024)

Ši mokslo studija aptaria du su politinių partijų veikla susijusius aspektus – Lietuvos politinių partijų lyderių atrankos procesą ir svarbiausius jį įtakojančius veiksnius bei Lietuvos politinių partijų finansavimo modelius, jų kaitą ir svarbą politinėms partijoms. Tyrimą sudaro kelios dalys. Pirma, aptariama rinkimų sistema ir detalūs 2004-2020 m. Seimo rinkimų rezultatai, kurie padeda įžvelgti makro-tendencijas rinkėjų tarpe bei nustatyti svarbias politines partijas ir partinę sistemą Lietuvoje. Vėliau pristatomi teoriniai partijų lyderių atrankos ir partijų finansavimo modeliai bei sistemos. Jais remiantis, išanalizuojami pasirinkti dviejų Lietuvos politinių partijų atvejai ir politinių partijų finansavimo kaita, pateikiamos įžvalgos apie galimas jos pasekmes politinių partijų konkurencijai ir organizacijai. Knyga skiriama politikos mokslų studentams, akademinei bendruomenei, besidominčiai Lietuvos politinėmis partijomis, lyderyste ir politiniu finansavimu bei politikams.

Daugiau