Paminėtas Rytų partnerystės dešimtmetis

Gegužės 6 – 7 d. Vytauto Didžiojo universiteto Politologijos katedra, bendradarbiaudama su Lenkijos institutu Vilniuje ir Švedijos ambasada, surengė Kaune ir Vilniuje du seminarus, kurių tema – „Rytų Partnerystė: 10 metų nuo Prahos viršūnių susitikimo“.

Šiais renginiais buvo aptarta ir įvertinta Europos Sąjungos politinė iniciatyva, nukreipta į bendradarbiavimą su šešiomis posovietinėmis valstybėmis: Armėnija, Azerbaidžanu, Baltarusija, Gruzija, Moldova ir Ukraina. Nors Rytų partnerystės programa buvo inicijuota tik Lenkijos ir Švedijos, bet prie jos sėkmingo vystymosi prisidėjo daug Europos Sąjungos šalių, o Lietuva yra šiuo metu tarp aktyviausių veikėjų.

Apie tai kalbėta gegužės 6 d. Politikos mokslų ir diplomatijos fakultete vykusioje diskusijoje, kurioje šalia VDU dėstytojų dalyvavo užsienio ekspertai –  Lenkijos tarptautinių reikalų instituto Rytų Europos skyriaus vadovas Daniel Szelągowski ir Yurii Vdovenko, analitinio centro „Ukrainian Prism“ Kijeve direktoriaus pavaduotojas.

Gegužės 7 d. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vykusiame renginyje diskutuota platesniame rate: prie ekspertų rato prisijungė trijų, Lietuvos, Lenkijos ir Švedijos užsienio reikalų ministerijų atstovai – Simonas Šatūnas,  Małgorzata Łatkiewicz – Pawlak ir Anna Westerholm. Europos Komisijos aktualius darbus pristatė šios institucijos atstovas – dr. Ramūnas Janušauskas iš Tarptautinio bendradarbiavimo ir vystymosi generalinio direktorato.

Ekspertai įvertino ne tik Rytų partnerystės pasiekimus, bet ir trūkumus, nurodė, kaip galima būtų juos šalinti.