Paryžiuje fakulteto ir Sciences Po mokslininkų tarptautinis seminaras „Analizuoti Rusijos užsienio politiką sukrėtimų laikais“

VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto mokslininkė Emilija Pundziūtė-Gallois, kartu su Paryžiaus, Sciences Po Tarptautinių tyrimų instituto (CERI) tyrėjais 2023 m. gegužės 26 d. Paryžiuje rengia regioninį mokslinį seminarą „Analizuoti Rusijos užsienio politiką sukrėtimų laikais.“ Seminare mokslininkai iš Lietuvos, Prancūzijos, Didžiosios Britanijos, Olandijos, Suomijos ir JAV diskutuos apie Rusijos užsienio politikos elitą, diplomatiją, apie sprendimų priėmimą, taip pat apie Rusijos aštriąją galią užsienyje – privačių karinių kompanijų naudojimą, propagandą, ir teisinių bei politinių instrumentų manipuliavimą saviems interesams pasiekti.

Rusijos karinė agresija Ukrainoje parodė būtinybę mokslinei ir politinei bendruomenei iš naujo įvertinti supratimą apie Rusiją ir jos veiksmus užsienyje. Iš pažiūros neracionalus sprendimas pradėti karą vienoje didžiausių ir karine prasme geriausiai pasirengusių kaimyninių šalių kelia klausimų apie sprendimų priėmimą Maskvoje, Rusijos valdžios institucinę organizaciją ir informacijos sklaidą joje. Naujų užsienio politikos veikėjų atsiradimas karo kontekste (kariniai radikalai, kaliniai-samdiniai) senų institucijų vaidmenų transformacija (išaugusi propagandistų ir slaptųjų tarnybų svarba, diplomatijos nuosmukis), o taip pat ir  Rusijos diasporos, kultūros ir verslo pasaulių persigrupavimas reikalauja atnaujinto tarpdisciplininio žvilgsnio į Rusijos užsienio politikos formavimą į jos užsienio politikos veikėjus, įrankius ir procesus.

Seminaras vykdomas pagal LMT projektą „Rusijos diplomatijos dėmuo daugiašaliuose konfliktų sprendimo forumuose“, finansuojamą iš 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 09.3.3-LMT-K-712 priemonės „Mokslininkų, kitų tyrėjų, studentų mokslinės kompetencijos ugdymas per praktinę mokslinę veiklą“.

Daugiau informacijos:

https://www.sciencespo.fr/agenda/ceri/fr/event/Analysing+Russian+foreign+policy+in+times+of+upheavals?event=4575