Pavasario semestre – profesorės iš JAV paskaitos

2017/2018m.m. pavasario semestre gegužės 3 – 16d. skaityti intensyvaus kurso „JAV vaidmuo tarptautinėje sistemoje“ paskaitų VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto Politologijos katedros magistro studijų programų studentams atvyksta dėstytoja Prof. Dovilė Budrytė, dirbanti Gvineto koledže (JAV, Džordžijos valstija). Šio kurso užsiėmimuose studentai turės unikalią galimybę pasiklausyti paskaitų apie JAV politiką iš lietuvės dėstytojos, gyvenančios ir dirbančios JAV.
Prof. Dovilės Budrytės vizitas yra finansuojamas Švietimo Mainų paramos fondo.
Dovilė Budrytė—politologijos mokslų profesorė Georgia Gwinnett College JAV. Tarp jos dėstomų kursų—JAV politika ir tarptautiniai santykiai. Ji domisi atminties politika, trauminėmis patirtimis, nacionalizmu ir gender studijomis. Budrytė yra išspausdinusi daug straipsnių įvairiomis temomis, susijusiomis su mažumų teisėmis ir atminties politika. Ji yra parašiusi vieną knygą bei redagavusi tris knygas, tarp jų– Memory and Trauma in International Relations: Theories, Cases and Debates (drauge su Erica Resende) bei 2017 metais Engaging Difference: Teaching Humanities and Social Sciences in Multicultural Environments (su Scottu Boykinu). 2015 m. ji buvo apdovanota už geriausią dėstymą Džordžijos valstijos aukštųjų mokyklų sistemoje.
Pastaruoju metu mokslininkė daugiausiai dėmesio skiria JAV vyriausybei, globaliems pokyčiams ir tarptautiniams santykiams.
Politologijos katedra kviečia studentus registruotis į šį intensyvų kursą „JAV vaidmuo tarptautinėje sistemoje“ registracijos į pavasario semestro studijų dalykus metu studentų savitarnos portale studentas.vdu.lt