PMDF studentės praktika – LR ambasadoje Varšuvoje

Vasaros metu daugelis Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto studentų ir absolventų atlieka praktikas.  „Diplomatijos ir tarptautinių santykių“ magistro programos absolventė Samanta Fominova trijų mėnesių stažuotei išvyko į Lietuvos Respublikos ambasadą Varšuvoje.

Kaip teigia politikos mokslų magistrė, praktika suteikia galimybę tobulinti žinias ir įgūdžius įvairiose srityse. Stažuotojai ne tik rengia spaudos apžvalgas ir analizuoja vidaus bei užsienio politikos aktualijas, bet ir dalyvauja įvairaus rango diplomatiniuose susitikimuose, gali stebėti diplomatinio protokolo subtilybes, taip pat išbando save organizuojant renginius su įvairių politinių institucijų atstovais.

„Džiaugiuosi galėdama dalyvauti kai kuriuose susitikimuose tarp Lietuvos ambasadoriaus ir Lenkijos užsienio reikalų ministerijos atstovų. Dalyvaujant mažuose ir uždaruose susirinkimuose, galiu iš arti mokytis politinių derybų meno. Be to, stažuotės metu turiu galimybę susipažinti su diplomatinių notų rengimo tvarka bei padedu atsakyti LR įmonėms ir piliečiams įvairiais su Lenkija susijusiai klausimais“, – pabrėžia Samanta.

Svarbiausiu stažuotės įvykisu S. Fominova įvardina Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos vizitą ambasadoje. „Užtikrintai galiu teigti, kad stažuotę Lenkijoje pasirinkau geriausiu momentu. Prezidento vizito rengimas, įvairiausių organizacinių dalykų planavimas ir diplomatinio protokolo studijavimas yra neįkainojama patirtis“, – džiaugiasi Diplomatijos ir tarptautinių santykių magistrė.

Stažuotės išlaidos buvo finansuojamos, laimėjus Erasmus Plius praktikos absolventų stipendijos konkursą.