Politologijos magistrantai lankėsi Varšuvoje

1Varšuvos miesto įkūrimo legenda pasakoja romantišką istoriją, kaip vyras pamilo vandens būtybę – undinę, kuri laikui bėgant tapo šio miesto simboliu. O „Šiuolaikinės Europos politikos“ magistrantūros studentai, nors ir su dvejone žvelgė į undinių egzistenciją, bet nedvejodami gali teigti, kad Lenkijos instituto Vilniuje dėka – liko neabejingi Varšuvos miestui.

Pradėję studijinę kelionę studentai įsijautė į politikos diplomatų vaidmenį ir jau pirmųjų susitikimų metu ėmėsi gvildenti tiek Lenkijoje, tiek bendrame politiniame Europos kontekste svarbius klausimus. Mūsų studentų delegacija savo politinio akiračio plėtros programą pradėjo Lenkijos Respublikos užsienio reikalų ministerijoje, Europos politikos departamente, kuriame buvo svarstomas Lenkijos, kaip pirmininkaujančios šalies Baltijos jūros taryboje, vaidmuo.

Toliau studentai tęsė savo politinių atradimų kelionę Nacionalinio saugumo biure prie Lenkijos Respublikos prezidentūros. Sutapimas ar ne, tačiau ir šioje srityje Lenkija šiais metais atlieka pirmininkaujančios šalies vaidmenį ir yra atsakinga už NATO viršūnių susitikimą Varšuvoje.

Ambasadorius kartu su atašė detaliai pristatė praktinius planuojamo susitikimo aspektus ir pakvietė įvertinti susitikimui sukurto logotipo dizainą. Susipažinę su Lenkijos pirmininkavimo tendencijomis, studentai leidosi į kultūrinį miesto pažinimą. Magistrantai liko sužavėti grojančiais Šopeno suoliukais, lenkų ir žydų paveldu senamiestyje. Noras pažinti kuo platesnius undinėlės miesto vandenis, studentus įsupo į miesto šurmulį, kurio sūkuryje atrado tokią Varšuvą, kurią norėsis aplankyti dar ne kartą.

Antroji vizito diena, maloniai nustebino jaukiu Varšuvos universiteto priėmimu Rytų Europos centre. Susitikimų maratoną magistrantai baigė analizuodami Lenkijos saugumo ir užsienio politikos klausimus Kazimiero Pulaskio fondo būstinėje.

Lenkijos instituto Vilniuje direktoriaus, Lenkijos Respublikos ambasados patarėjo – Marcino Łapczyńskio dėka, išvykos programa buvo labai naudinga ir aktuali jauniems politologams. Studentai buvo kupini įspūdžių bei teigė, kad kelionę tiek studijų, tiek pažintine prasme išnaudojo daugiau nei šimtu procentų.

Lenkijos institutas Vilniuje dar 2010 m. pasirašė bendardarbiavimo sutartį su Vytautu Didžiojo universitetu. Šis bendradarbiavimas kasmet įgauna vis glaudesnį pobūdį.

3  6 (1) 8 7