Prof. Sauliaus Pivoro monografijos pristatymas Vilniaus knygų mugėje

Vasario 22–25 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ (Laisvės pr. 5, Vilnius) vyks didžiausia knygų mugė Baltijos šalyse – jau 24-oji tarptautinė Vilniaus knygų mugė, kurios diskusijose ir knygų pristatymuose dalyvaus ir VDU bendruomenės nariai, akademikai, profesoriai. Šių metų mugės tema siekiama priminti, kad įmanoma svajoti ir kurti kitokią realybę – „Pasauliu netikiu, o pasaka tikiu“.

Mugės metu kviečiame ir į VDU suorganizuotus kultūrinius renginius, Lietuvos parodų ir kongresų centro „Litexpo“ 3 salės Vytauto Didžiojo universiteto stende Nr. 3.57 supažindinsime su knygų naujienomis, kurių čia pat galėsite įsigyti.

Fakulteto dekanas prof. Šarūnas Liekis kartu su profesoriumi Mindaugu Jurkynu ir Sandra Grigaravičiūte kviečia į  PMDF Viešojo administravimo katedros vedėjo prof. Sauliaus Pivoro monografijos „Lietuva Švedijos Baltijos politikoje 1917–1991 m. nuo pripažinimo iki jo atnaujinimo“ aptarimą.

VDU išleistoje knygoje Lietuva pristatoma neįprastu kampu – iš švediškosios perspektyvos, remiantis švediškais šaltiniais. Lietuvos santykiai su Švedija per visą XX a. klostėsi labai vingiuotai, dažnai ne tik dėl abiejų šalių norų, siekių bei aplinkybių. Mažai kas žino, kokie motyvai skatino Švediją paremti Lietuvą Vilniaus ir Klaipėdos bylose, kokią įtaką Švedija turėjo Lietuvos ir Lenkijos santykiams 4 dešimtmetyje, kokio požiūrio Švedija laikėsi į sovietinę okupaciją 1940 m. ir į išsivadavimą iš sovietinės valstybės 1990–1991 metais. Knygoje parodomi ne tik Švedijos siekiai palaikyti Baltijos valstybes, bet ir baimės bei abejonės, svyravimai tarp palankumo ir atsiribojimo Lietuvos atžvilgiu. Atskleidžiamas Lietuvos, kaip vidaus bei tarptautinėje politikoje tarpukario laikotarpiu labiausiai pažeidžiamos iš Baltijos šalių, švediškas įvaizdis, Švedijos paramos Vilniaus ir Klaipėdos bylose motyvai, praktiškai iki šiol nežinoma Švedijos įtaka Lietuvos ir Lenkijos santykiams, neišnaudotos Švedijos tarpininkavimo galimybės juos normalizuoti 4 dešimtmetyje. Pirmą kartą skaitytojai galės prisiliesti prie gausios, iki šiol mokslinėje literatūroje nenaudotos Švedijos archyvų medžiagos.

Monografijos „Lietuva Švedijos Baltijos politikoje 1917–1991 m. Nuo pripažinimo iki jo atnaujinimo“ aptarimas vyks vasario 23 d. (penktadienį) 14 val. „Litexpo“ Grožinės ir specializuotos literatūros 5 salės Rašytojų kampe.